11 01 2018

Podkowiańska Dycha czeka na biegaczy. Szykuje moc atrakcji

11.01.2018, godz.: 10:56
Podkowiańska Dycha czeka na biegaczy. Szykuje moc atrakcji
fot. Podkowiańska Dycha

Miłośnicy biegania i zdrowego trybu życia mogą zarezerwować sobie czas na 27 maja. Tego dnia odbędzie się już szósta edycja Podkowiańskiej Dychy. Zapisy do biegów na poszczególnych konkurencjach rozpoczną się 15 stycznia.

Impreza organizowana w maju przez Podkowiańskie Towarzystwo Biegowe stała się już tradycją dobrze znaną zarówno przez mieszkańców, jak i biegaczy z innych regionów polski. Choć szczegółowa trasa biegu głównego (10 km) jest jesze przez organizatorów ustalana, to można założyć, iż zostanie wyznaczonoa miasta ogrodu, głównie po asfalcie, a także po urokliwych podkowiańskich ścieżkach biegnących np. w Lesie Młochowskim oraz po terenie Lasu Młochowskiego.

Nie zabraknie również biegów dla dzieci i młodzieży na dystansach 400 metrów i 800 metrów. Ważnym elementem sportowej rywalizacji, podobnie jak przed rokiem, będzie „Bieg bez barier” na 3 km. Przeznaczony będzie dla osób zarówno o ograniczonej mobilności, jak i tych w pełni sprawnych, które na co dzień nie praktykują aktywności fizycznej. Na tym samym dystansie odbędą się również zawody Nordic Walking.

Tradycyjnie już rywalizacji na dystansach towarzyszyć będą atrakcje w specjalnie rozstawionym Miasteczku Biegowym ulokowanym w pobliżu startu. A zadbają o nie firmy i instytucje zaprzyjaźnione z Podkowiańską Dychą.

W tym rou szykuje się także nowość, czyli większa akcja promocyjno-charytatywną pod hasłem „W 80 dni dookoła świata”. Szczdegół dotyczące tej inicjatywy, a także wszystkich wydarzeń podczas Podkowiańskiej Dychy organizator poda niebawem.

Tymczasem już dziś polecamy pamięci czytelników datę 15 stycznia, kiedy to mają ruszyć  zapisy do biegów – tutaj.

Patronem medialnym imprezy jest po raz kolejny Portal GrodziskNews.pl

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi