01 01 2019

Podkowa z budżetem na 2019 rok. Ponad 6,5 mln zł na inwestycje

01.01.2019, godz.: 10:50
Podkowa z budżetem na 2019 rok. Ponad 6,5 mln zł na inwestycje
fot. Pixabay

Podkowa Leśna uchwaliła budżet miasta na 2019 rok. Znalazło się w nim przeszło 6,5 mln zł na inwestycje.

Spójrzmy zatem na liczby ujęte w projekcie. Przy dochodach na poziomie prawie 31,2 mln zł, wydatki mają wynieść ponad 34, 4 mln. Owa różnica w wysokości prawie 3,2 mln zł stanowić będzie deficyt budżetowy, a niedobór ten powiększy się prawie o kolejny milion stanowiący spłatę rat kapitałowych z zaciągniętych kredytów. Luka ma zostać wypełniona wolnymi środkami pozostającymi na rachunku bieżącym budżetu miasta oraz dzięki pożyczce.

Z punktu widzenia mieszkańców najważniejsza wydaje się jednak kwota planowana przez miasto ogród do wydania na inwestycje. Ta wyniesie nieco powyżej 6,5 mln zł. Na co konkretnie pójdą te środki?

Na liście największych inwestycji przodują zadania drogowe. Budowa i przebudowa ulic na terenie miasta, w tym między innymi: Bobrowej, Głogów, Grabowej, Kościelnej, Kwiatowej, Mickiewicza, Modrzewiowej, Sasanek, Sosnowej, Topolowej czy Dębowej, Lipowej, Helenowskiej, Sarniej, Warszawskiej czy Kukułek pochłoną łącznie 2,5 mln zł.

Sporo, bo prawie 1,9 mln zł, Podkowa zamierza wydać na drugi etap projektu „Redukcje emisji zanieczyszczeń powietrza w granicy południowo-zachodniej Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego poprzez budowę Zintegrowanego Systemu Tras Rowerowych”. Kolejne 650 tys. zł ujęto w projekcie budżetu na kontynuację rewitalizacji stawu w Leśnym Parku Miejskim. Za 270 tysięcy ma powstać tor rowerowy typu pumptruck.

Po 150 tys. zł mają z kolei kosztować zagospodarowanie terenu wokół Szkoły Podstawowej w Podkowie Leśnej oraz projekt przebudowy przedszkola miejskiego.

Za przyjęciem uchwały budżetowej głosowało trzynaścioro radnych, jeden był przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi