04 04 2018

Podkowa wygrywa sądowy spór o drogi

04.04.2018, godz.: 17:21
Podkowa wygrywa sądowy spór o drogi

Powracamy do tematu mocnych tarć na linii Podkowa Leśna – starostwo powiatowe, których powodem jest niezgodność w kwestii przebudowy podkowiańskich dróg. Pisaliśmy o tym wielokrotnie (m.in. tutaj i tutaj). Na słownym „przeciąganiu liny” się nie skończyło i sprawy zabrnęły aż do sali sądowej. Burmistrz Podkowy właśnie poinformował o wygraniu jednej z nich.

O pozytywnym dla miasta ogrodu werdykcie sądu włodarz napisał na swoim blogu. – Pamiętacie konflikt ze starostą w sprawie podkowiańskich dróg? Zapadł wyrok – 28 lutego 2018 roku wygraliśmy! Rok temu (2017) po ostrej batalii złożyłem skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego przeciwko decyzji Starosty Grodziskiego Marka Wieżbickiego utrzymanej w mocy przez Wojewodę Mazowieckiego Zdzisława Sipierę w sprawie braku przyjęcia zgłoszenia przebudowy ulicy Kwiatowej w Podkowie Leśnej. Mówiąc w skrócie starosta stał na stanowisku, że nie mamy dróg w rozumieniu prawa budowlanego, co podtrzymał wojewoda, ja natomiast wręcz przeciwnie – że nasze drogi, powstałe przed wojną są obiektami budowlanymi – twierdzi Artur Tusiński. – Pisałem o tym w artykułach oraz biuletynie, szeroko informowały o sprawie media. Wyrok w mojej opinii jest miażdżący dla organów administracji i starosty i wojewody. Do dziś nie pojmuję dlaczego wojewoda dał się wpuścić w tę narrację grodziskiego starostwa powiatowego bez zweryfikowania faktów – dodaje.

I dalej: – WSA w Warszawie uznał, że skarga złożona przez Burmistrza Miasta Podkowa Leśna podlega uwzględnieniu, ponieważ zaskarżona decyzja została wydana z naruszeniem przepisów postępowania. Sąd stwierdził, że podniesione przeze mnie zarzuty w postaci naruszenia przepisów postępowania są zasadne. Wojewoda Mazowiecki działający jako organ odwoławczy nie zgromadził całokształtu materiału dowodowego, który następnie powinien był rozpatrzyć i ocenić. Organ ten nie przedsięwziął także czynności niezbędnych do dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego oraz załatwienia sprawy, naruszając tym samym przepisy – pisze burmistrz Podkowy.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi