15 10 2018

Podkowa „Samorządowym Liderem Edukacji”

15.10.2018, godz.: 11:35
Podkowa „Samorządowym Liderem Edukacji”

13 października na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród konkursu „Samorządowy Lider Edukacji”. Wśród wyróżnionych znalazła się Podkowa Leśna.

Ideą Programu „Samorządowy Lider Edukacji” jest identyfikowanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, a także podnoszenie jakości działań samorządów w sferze lokalnej polityki edukacyjnej. Komisja złożona z naukowców największych polskich uczelni (m.in. Uniwersytet Warszawski czy Śląski) ocenia działania samorządu w sferze zarządzania oświatą.

Samorządy zostały podzielone na kategorie. I tak wśród najmniejszych gmin (do 20 tys. mieszkańców) z województwa mazowieckiego tytuły „Samorządowych Liderów Edukacji” przyznano gminom: Karczew, Tarczyn, Pilawa, Garwolin i Podkowa Leśna.

Organizatorzy podkreślają, że certyfikat „Samorządowego Lidera Edukacji” jest jednym z najbardziej prestiżowych certyfikatów jakości, jakie może otrzymać jednostka samorządu terytorialnego.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi