05 06 2018

Podkowa rozbudowuje sieć monitoringu

05.06.2018, godz.: 07:48
Podkowa rozbudowuje sieć monitoringu
Fot. arturtusinski-podkowa.pl

Miasto ogród ma być jeszcze bezpieczniejsze. Rozbudowano właśnie sieć miejskiego monitoringu o dodatkowe osiem kamer.

Budowa sieci monitoringu ruszyła w 2015 r. Policja wskazała miejsca najbardziej zagrożone przestępczością miejsca w Podkowie, a te zostały również skonsultowane z radnymi i mieszkańcami. Zdecydowano, że w mieście ogrodzie pojawi się siatka 32 kamer na podstawie wcześniej wypracowanej mapy zagrożeń.

Do niedawna zamontowane były jedynie cztery kamery wraz z systemem monitorującym, które znalazły się w centrum Podkowy, ale w maju zainstalowano kolejnych osiem. Kamery są nowoczesne, rejestrujące obraz w wysokiej rozdzielczości, obrotowe i na podczerwień. Urządzenia te posiadają także detektory ruchu. Kolejne kamery będą instalowane wraz z rozbudową sieci światłowodowej.

– W ten sposób dołączymy do miast monitorowanych. Rozbudowa systemu monitoringu wizyjnego w Podkowie Leśnej, mam nadzieję zaowocuje znacznym spadkiem wybryków chuligańskich, kradzieży, niszczenia mienia oraz wzrostem przestrzegania zasad ruchu drogowego nie tylko w obrębie zasięgu kamer. Wystąpiliśmy z projektem na dofinansowanie przedsięwzięcia – informuje na swoim blogu burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi