17 09 2018

Podkowa przyjazna rowerzystom

17.09.2018, godz.: 19:21
Podkowa przyjazna rowerzystom
Fot. Facebook/Artur Tusiński, Burmistrz Miasta Ogrodu Podkowa Leśna

Podkowa Leśna została doceniona za nacisk na rozwój turystyki rowerowej. Otrzymała certyfikat „Gmina przyjazna rowerzystom”.

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze co roku przyznaje certyfikaty i wyróżnienia „Gmina przyjazna rowerzystom”. Tytuły te przyznano już po raz siódmy (pierwszy raz w 2012 r.). Zamierzeniem konkursu jest promowanie turystyki rowerowej, a także jednostek samorządowych, które tworzą odpowiednią infrastrukturę dla ruchu rowerowego. To jest swoiste docenienie gmin, które propagują aktywny wypoczynek na rowerach, aktywnie uczestniczą w akcjach rowerowych, a także wydają przewodniki i mapy dla rowerzystów. Konkurs ten jest prowadzony pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się kilkadziesiąt gmin. Kapituła brała pod uwagę m.in. rowerowe inwestycje zrealizowane w tym i ubiegłym roku, ilość dróg rowerowych na terenie gminy, liczbę szlaków rowerowych i miejsc postojowych, liczbę organizowanych imprez dla cyklistów, czy sposoby popularyzacji jazdy na rowerze.

Wśród zgłoszonych gmin wybrano dwie najlepsze gminy, które zasługują na szczególe wyróżnienie (w tym roku wyjątkowo wybrano dwie, zwykle wybierana jest jedna), a także przyznano certyfikaty gminom, które również stawiają na turystykę rowerową.

Grand Prix 2018 otrzymały Rzeszów oraz Szklarska Poręba, natomiast wśród wyróżnionych gmin znalazła się jedna z naszego powiatu. W kategorii gmin do 10 tys. mieszkańców certyfikat „Gmina przyjazna rowerzystom” przyznano siedmiu miejscowościom. Wśród nich znalazła się Podkowa Leśna. Otrzymała ona wyróżnienie za „twórczy wkład w rozwój turystyki rowerowej”.

W ostatnim czasie w Podkowie m.in. wybudowano nowe ścieżki rowerowe, regularnie organizowane są wycieczki rowerowe (choćby wczoraj do Julinka), pojawia się miasteczko ruchu rowerowego, ustawiono nowe stojaki dla rowerów.

Fot. Facebook/Artur Tusiński, Burmistrz Miasta Ogrodu Podkowa Leśna

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi