10 02 2015

Podkowa przeciwko rakowi

10.02.2015, godz.: 20:32
Podkowa przeciwko rakowi
fot. Pixabay

Podobnie jak w Grodzisk, także Podkowa Leśna uruchomiła dla mieszkańców bezpłatne badania przesiewowe. Mają one na celu rozpoznać lub wykluczyć występowanie nowotworów u osób, które ukończyły 40 lat. Zapisy ruszą w połowie marca.

Badania mają charakter laboratoryjny, polegają na pobraniu krwi i odbywają się w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej (II piętro) Szpitala Zachodniego w dni powszednie pomiędzy 8.00 a 15.00.

Profilaktyka obejmuje trzy pakiety. Pierwszy dotyczy pań i wykluczenia nowotworu narządów rodnych – szyjki macicy, jajników, a także raka piersi. Drugi skierowany jest do panów i ma na celu wykluczyć u nich nowotwór jąder oraz prostaty. Z trzeciego pakietu będą mogły natomiast skorzystać obie grupy. Profilaktyka obejmie badania pod kątem nowotworu żołądka, jelita grubego oraz trzustki. Każda z zapisywanych osób może wybrać bezpłatnie jeden pakiet, na drugi przysługuje zniżka w wysokości 40 procent.

Z darmowej profilaktyki mogą skorzystać mieszkańcy Podkowy Leśnej (zameldowani i wpisani do rejestru wyborców). Muszą oni wcześniej zapisać się na badanie w podkowiańskim magistracie w pokoju nr 7 lub telefonicznie: 22 759 21 16. Zapisy wystartują 16 marca.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi