16 05 2018

Podkowa kontra starostwo. Kolejna sprawa znalazła finał w sądzie

16.05.2018, godz.: 19:07
Podkowa kontra starostwo. Kolejna sprawa znalazła finał w sądzie
fot. Pixabay

Kilka tygodni temu pisaliśmy o wygranym przez Podkowę Leśną sporze sądowym ze starostwem w sprawie przebudowy podkowiańskich dróg (czytaj: tutaj). Okazuje się, ze kolejna niezgodność również znalazł finał na wokandzie. Wyrok ponownie okazał się korzystny dla miasta ogrodu.

A konkretnie mówiąc burmistrz Podkowy Artur Tusiński reprezentujący swój samorząd. Włodarz o pomyślnym dla Podkowy rozstrzygnięciu napisał na swoim blogu. – 27 kwietnia 2018r. wygrałem kolejną sprawę sądową  dotyczącą wybudowania przez miasto progów na ul. Jałowcowej w Podkowie Leśnej. Podobnie jak w przypadku „namalowanych rowerków” sprawa do sądu przeciwko mnie trafiła dzięki Staroście. Zapalczywość Starosty była na tyle duża, że samo złożenie spraw nie wystarczyło i aby wzmocnić działanie, w marcu br. Marek Wieżbicki wysłał pismo do sądu, w którym oświadczył, że chciałby działać jako oskarżyciel posiłkowy. Dla niezorientowanych napiszę, że oskarżycielem posiłkowym może być tylko bezpośrednio pokrzywdzony. Nie wiem na czym miałaby polegać doznana krzywda Pana Starosty z powodu wybudowania progów na ul. Jałowcowej, niemniej „tonący brzytwy się chwyta”. Sąd nie podzielił argumentacji Pana Wieżbickiego i postanowieniem odmówił dopuszczenia go do udziału w charakterze oskarżyciela posiłkowego. Sprawa w sądzie była krótka, rzeczowa, a wyrok konkretny. Pomyślny dla mnie i dla miasta. Kosztami został obciążony Skarb Państwa – poinformował Tusiński.

Skąd wziął się ten spór? – Z inicjatywą wybudowania progów zwalniających na ulicy Jałowcowej w Podkowie Leśnej wystąpili wszyscy mieszkańcy tej ulicy. Dokonali tego pismem z dnia 7 stycznia 2015 r., w którym wyjaśnili, że ulica Jałowcowa jest ulicą prostą, posiadającą utwardzoną asfaltową nawierzchnię, na której kierowcy nagminnie przekraczają prędkość, zagrażając bezpieczeństwu pieszych oraz rowerzystów. Ponadto, mieszkańcy wyjaśnili, że w 2014 r. poprzedni Burmistrz Miasta Podkowa Leśna zezwoliła mieszkańcom na samodzielne wybudowanie progów, które jednak bardzo szybko zostały rozebrane – opisuje na blogu Tusiński.

– Po dalszej wymianie korespondencji pomiędzy przedstawicielem mieszkańców ulicy Jałowcowej a Urzędem Miasta Podkowa Leśna, w której proponowane były różne zmiany organizacji ruchu na ulicy Jałowcowej, finalnie okazało się, że pomimo wszelkich moich starań oraz pracowników urzędu polegających na wprowadzeniu strefy ograniczonej prędkości do 30 km/h na ulicy Jałowcowej wraz z jednoczesnym wybudowaniem progów zwalniających, projekt zmian początkowo nie uzyskał akceptacji Starosty Grodziskiego. Moim zdaniem decyzja starosty podjęta została jedynie z pobudek politycznych, ponieważ w późniejszym okresie Starosta zatwierdził plan zmiany organizacji ruchu na ulicy Jałowcowej zgodnie z tym samym projektem bez zastrzeżeń. Należy podkreślić, że projekt został zatwierdzony i pozytywnie zaopiniowany przez wszystkie wymagane podmioty, tj. przez Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim, Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Grodzisku Mazowieckim, Burmistrza Miasta Podkowa Leśna oraz finalnie także przez Starostę Grodziskiego – dodaje.

2

Dodaj Komentarz

  • Aleksandra

    Co ten staroscina chcial miec albo sobie upatrzyl a nie dostal ze tak gnebi ta Podkowe… Panie Burmistrzu… tak trzymac nie dac sie Podkowa na przelomie 2 lat to nie to samo miasto. Jest slicznie widac na kazdym kroku zmiany i estetyczne i praktyczne. Staroscina i jego prz……..y to jedna wielka klika ale miejmy nadzieje ze juz na tych wyborach ktos spadnie z przyrosnietego do …. stolka bo i my mieszkancy grodziska mamy go serdecznie dosc. Psy ogrodnika sami nie wezma a drugiemu nie dadza. Niech Pan rozwija Podkowe z takim rozmachem jak i teraz… i cos mi sie o uszy obilo ze …… no to niech Pan tego nie robi bo Podkowa lepszego szefa nie bedzie miala nigdy. Pozdrawaim

  • Kriss Gorre

    ” Decyzja Starosty została podjęta z pobudek politycznych” – polityką Waść machasz jak cepem.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi