08 05 2019

Pociągiem z Żyrardowa na lotnisko?

08.05.2019, godz.: 15:08
Pociągiem z Żyrardowa na lotnisko?
fot. Pixabay

Jak podaje portal Informacje Żyrardowskie, PKP Intercity uruchomi połączenie kolejowe obsługujące też pasażerów z Żyrardowa i dowożące ich bezpośrednio na Lotnisko Okęcie.

Z informacji tych wynika, że pry okazji wprowadzenia w grudniu nowego rocznego rozkładu jazdy PKP, kolejarze zamierzają uruchomić kilka par połączeń relacji Łódź Fabryczna – Lotnisko Chopina, obsługiwanych pociągami Dart z Pesy.

Zgodnie z założeniami nowego rozkładu pociągi mają się zatrzymywać również w Żyrardowie i dodwozić pasażerów na stołeczne lotnisko Okęcie. Rozkład ma być oczywiście skorelowany z z odlotami i przylotami samolotów PLL LOT.

– Składy w drodze na lotnisko ominą centrum Warszawy – jadąc od strony Łodzi, tuż przed stolicą pociągi skręcą z głównej trasy na łącznicę towarową i opłotkami skierują się w stronę Okęcia. Przed stolicą skład zatrzyma się w Żyrardowie, potem na warszawskim Służewcu i na koniec przy lotnisku – podają Informacje Żyrardowskie.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi