31 05 2016

Po raz czwarty pobiegli na „dychę”

31.05.2016, godz.: 09:45
Po raz czwarty pobiegli na „dychę”
fot. Mat. organizatora

Za nami czwarta edycja Podkowiańskiej Dychy. Na imprezie dopisały zarówno pogoda, jak i frekwencja uczestników. Wyniki również stały na wysokim poziomie. 

Trasę biegu głównego wyznaczono ulicami Lilpopa, Lipową, Słowackiego, Prusa, Krasińskiego, Młochowską (od Krasińskiego do Nadarzyńskiej), Sienkiewicza, Mickiewicza, Reymonta i Jana Pawła II. W obrębie tych ulic odbyły się również zmagania na trzy kilometry – Bieg bez barier oraz nordic walking, a także wyścigi dla dzieci na 400 i 800 metrów.

Ważnym elementem sportowej rywalizacji, podobnie jak przed rokiem, był „Bieg bez barier” na 3 km. Przeznaczony dla osób zarówno o ograniczonej mobilności, jak i tych w pełni sprawnych, które na co dzień nie praktykują aktywności fizycznej. W opinii organizatorów to świetna okazja zarówno do aktywizacji, jak i integracji. Tegoroczną nowością na tym dystansie był udział entuzjastów nordic walkingu.

Jak widać zarówno po liczbie zawodników, jak i ich wynikach – sportową rywalizację potraktowano bardzo serio. – Pobiegło ponad 840 zawodniczek i zawodników. Bieg ukończyło 471 biegaczy w biegu głównym na 10km, 76 w Biegu Bez Barier oraz 46 w Nordic Walking. Ponadto ok 240 dzieci w biegach na dystansie 400 i 800m. Wręczyliśmy 34 pucharów oraz ponad 50 zestawów nagród. Najwięcej było biegaczy z Warszawy – ponad 240 osób, zaś Podkowian – ponad 100 na wszystkich dystansach – wyliczają organizatorzy imprezy z Podkowiańskiego Towarzystwa Biegowego.

Najszybciej dystans 10 km przebiegł Sergii Krovlaidis reprezentujący Ukrainę. Uzyskał czas 35:53. Wśród pań najszybsza była Agnieszka Wójcik z czasem 43:52. W „Biegu bez barier” zwyciężył Michał Pawłowski, który 3 km pokonał w czasie poniżej 10 minut. Mniej niż 20 minut zajęło przebiegnięcie tego dystansu Andrzejowi Waloryszakowi – zwycięzcy w kategorii nordic walking.

A komplet wyników IV Podkowiańskiej Dychy można znaleźć tutaj

Zarówno dla startujących, jak i wszystkich innych osób szereg atrakcji znalazło się w Miasteczku Biegowym rozstawionym w Parku Miejskim, bogata oferta zajęć, sportowych, warsztatów, porad i wykładów, możliwość nauki gry w golfa czy jazdy konnej – to tylko niektóre z szerokiej palety atrakcji dla uczestników Dychy.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi