22 06 2018

Po nawałnicy niektórzy mieszkańcy wciąż bez prądu

22.06.2018, godz.: 12:53
Po nawałnicy niektórzy mieszkańcy wciąż bez prądu
Fot. GrodziskNews.pl

Nawałnica, która przeszła wczoraj nad naszym powiatem wyrządziła sporo szkód na liniach energetycznych. Przez długi czas wielu mieszkańców nie miało prądu.

Jak poinformowali nas energetycy wczoraj około godz. 19.00 prądu nie miało około 10,5 tys. domostw z rejonu energetycznego Pruszków, w skład którego wchodzi m.in. powiat grodziski. Obecnie sytuacja jest znacznie lepsza, ale wciąż ponad 4 tys. domostw nie ma energii elektrycznej.

Służby PGE Dystrybucja cały czas pracują nad tym, aby naprawić wszystkie uszkodzenia. – Służby Pogotowia Energetycznego pracowały przez całą noc, dzięki czemu udało się przywrócić zasilanie do znacznej grupy odbiorców. Zlokalizowano wszystkie miejsca uszkodzeń linii średniego napięcia, wydzielono uszkodzone odcinki do naprawy, a tam gdzie to możliwe dokonano przełączeń w sieci, aby zasilić jak najwięcej odbiorców. W tej chwili prowadzone są intensywne prace, trwa wymiana uszkodzonych słupów i zerwanych linii. Jak deklarują służby techniczne prawdopodobnie do wieczora naprawione będą linie średniego napięcia, po czym brygady przystąpią do usuwania uszkodzeń na liniach niskiego napięcia i przyłączach do indywidualnych odbiorców. Bardzo prosimy o cierpliwość w oczekiwaniu na przywrócenie zasilania i zapewniamy, że brygady elektromonterów cały czas pracują w terenie – mówi nam Katarzyna Burda-Mazurek z PGE Dystrybucja.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi