15 10 2018

Po gimnazjum będzie dom kultury

15.10.2018, godz.: 15:15
Po gimnazjum będzie dom kultury
Fot. jaktorow.pl

Jaktorowski magistrat planuje aranżację obecnego budynku gimnazjum w Jaktorowie na Gminny Dom Kultury. Dementuje jednocześnie plotki o sprzedaży obiektu.

W ostatnim czasie pojawiły się informacje, że gmina planuje sprzedaż budynku przy ul. Chełmońskiego w Jaktorowie, w którym obecnie się mieści gimnazjum. Do sprzedaży obiektu miałoby dojść po zakończeniu reformy edukacji i likwidacji gimnazjów w całym kraju.

Urzędnicy z jaktorowskiego magistratu zdecydowanie zaprzeczają tym informacjom. – To są nieprawdziwe informacje. Nie mamy takich planów – mówi nam Sławomir Kamiński, pełnomocnik wójta Jaktorowa ds. komunikacji społecznej.

Co więc znajdzie się w budynku przy ul. Chełmońskiego po zlikwidowaniu gimnazjum? – Zamierzamy zaaranżować tamten obiekt na Gminny Dom Kultury. Zresztą już trochę nim jest. Znajduje się tam bowiem biblioteka publiczna, w której odbywają się spotkania z pisarzami i artystami. Ponadto mieści się tam jeden z najprężniej działających hufców ZHP w chorągwi mazowieckiej, który zrzesza około 200 harcerzy. Ponadto chcemy, aby było to również miejsce dla seniorów – podkreśla Sławomir Kamiński.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata