12 08 2018

Plener filmowy w Podkowie Leśnej [FOTO]

12.08.2018, godz.: 16:00
Plener filmowy w Podkowie Leśnej [FOTO]
fot. arturtusinski-podkowa.pl

W Podkowie Leśnej kręcone są sceny do nowego serialu Telewizji Polskiej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Tym samym miasto ogród nie po raz kolejnym stało się miejscem rozmaitych plenerów filmowych.

Tym razem powstają tam zdjęcia do serialu „Drogi wolności”, a za plenery zdjęciowe posłużyły Park Miejski oraz pobliskie ulice i Willa Aida. – W rok stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości TVP przygotowuje serial „Drogi wolności” i ma to zgodnie z doniesieniami prasowymi być najdroższa produkcja w historii Telewizji Polskiej. W serialu będziemy mogli śledzić burzliwe losy krakowskiej rodziny Biernackich ukazane na tle wielkich wydarzeń historycznych – poinformował na swoim blogu Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

– Jak już pisałem we wrześniu zeszłego roku, filmowcy ponoszą opłatę za zajęcia pasa drogowego, co w skali roku jest dodatkowym zastrzykiem finansowym dla Podkowy. Koszty eksploatacyjne związane z realizacją zdjęć i koszty obsługi planu pokrywane są przez producenta – zaznaczył włodarz. – Promocja poprzez film jest jedną z najefektywniejszych w dzisiejszych czasach. Współpraca miasta z branżą filmową układa się dobrze. Znajome podkowiańskie krajobrazy będziemy mogli podziwiać w serialu już na jesieni – dodał.

fot. arturtusinski-podkowa.pl

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi