03 02 2017

Ostatnie dni składania wniosków na budowę kanalizacji

03.02.2017, godz.: 07:33
Ostatnie dni składania wniosków na budowę kanalizacji
fot. Archiwum

Jaktorów szykuje się do drugiego etapu projektu rozbudowy sieci kanalizacyjnej w gminie w latach 2020–2022. W ramach zadania planowana jest budowa systemu kanalizacyjnego obejmującego cały obszar gminy.

Gmina – jeśli uzyska dofinansowanie ze środków unijnych – wybuduje na działkach zainteresowanych mieszkańców studnie kanalizacyjne z zaworem podciśnieniowy, mieszkaniec natomiast we własnym zakresie będzie musiał sfinansować budowę przykanaliku grawitacyjnego ciągu, czyli przyłącza. Będzie miał na to trzy miesiące od momentu wykonania przez gminę studni.

– Na wykonywany przez mieszkańców przykanalik grawitacyjny, zgodnie z przepisami znowelizowanej ustawy Prawo budowlane, niewymagane jest posiadanie projektu budowlanego oraz pozwolenia na budowę – poinformował w komunikacie jaktorowski magistrat.  – Umowę o uczestnictwie w projekcie mogą podpisać tylko i wyłącznie właściciele działek zabudowanych budynkiem mieszkalnym. W przypadku chęci ujęcia w projekcie działki niezabudowanej ale takiej, na której trwa obecnie budowa, właściciel zobligowany będzie podpisać stosowne oświadczenie o wybudowaniu do końca 2019 roku na działce budynku mieszkalnego w stanie umożliwiającym wykonanie przyłącza kanalizacyjnego.

Chęć udziału w projekcie mieszkańcy powinni wyrazić najpóźniej do 15 lutego, poprzez złożenie w urzędzie stosownych dokumentów. Jakich? Szczegóły na ten temat znajdują się TUTAJ.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi