02 10 2017

PKW: termin wyborów samorządowych może ulec zmianie

02.10.2017, godz.: 12:57
PKW: termin wyborów samorządowych może ulec zmianie
fot. GrodziskNews

W 2018 roku odbędą się najbliższe wybory samorządowe. Kodeks wyborczy dokładnie reguluje kwestię terminu, w którym Polacy mieliby pójść do urn. Przypada on 11 listopada, czyli w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Państwowa Komisja Wyborcza przyznaje jednak, że termin może ulec zmianie.

Z przepisów zawartych w obecnym kodeksie wyborczym wynika, że termin wyborów musi przypaść na ostatni dzień wolny od pracy poprzedzający upływ kadencji. W przypadku przyszłorocznej elekcji tym dniem jest właśnie 11 listopada. Tyle że jest to termin szczególny z zupełnie innych względów.

Wówczas przypadnie bowiem setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a to wiązać się będzie z organizacją oficjalnych uroczystości państwowych na zarówno na szczeblu centralnym, jak i przez poszczególne samorządy. PKW podkreśliła, że w związku z powyższym wybory nie powinny się odbywać w tym dniu. Przyznała również, że termin może ulec zmianie, bo trwają ponoć prace nad zmianami w Kodeksie wyborczym.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi