19 05 2017

PKS Grodzisk będzie woził pasażerów WKD

19.05.2017, godz.: 19:01
PKS Grodzisk będzie woził pasażerów WKD
Fot. Piotr Antos

Warszawska Kolej Dojazdowa rozstrzygnęła przetarg na przewóz pasażerów w ramach zastępczej komunikacji autobusowej na czas planowanego remontu.

Od 1 czerwca do 31 lipca będzie prowadzona modernizacja mostu na rzece Zimna Woda na linii WKD. W związku z robotami przez cały ten czas na odcinku Komorów – Podkowa Leśna będzie dostępny tylko jeden tor. W związku z tym przewoźnik uruchomi zastępczą komunikację autobusową (ZKA), która będzie zawierała cztery linie: Linia nr 1: Milanówek Grudów – Podkowa Leśna Główna, Linia nr 2: Podkowa Leśna Główna – Pruszków WKD, Linia nr 3: Podkowa Leśna Główna – Komorów WKD oraz Linia nr 4: Grodzisk Mazowiecki Radońska – Komorów.

Pod koniec kwietnia przewoźnik ogłosił przetarg, który miał wyłonić firmę, która będzie obsługiwała pasażerów ZKA. Udało się go rozstrzygnąć, ale wyboru wielkiego nie było – jedyną firmą, która się zgłosiła był grodziski PKS. Oferta spokojnie zmieściła się w budżecie wukadki. Ta nie zamierzała przeznaczyć więcej niż 371 tys. zł, a PKS zażyczył sobie 355,7 tys. zł.

Oznacza to, że pasażerowie WKD będą jeździć pojazdami tego przewoźnika. Wszystkie autobusy obsługujące ZKA powinny być w bardzo dobrym stanie technicznym i nie starsze niż 10 lat. Co niezwykle ważne latem, kiedy będzie prowadzony remont, powinny mieć sprawną klimatyzację.

Szczegółowa informacja na temat organizacji ruchu w czasie remontu jest dostępna tutaj.

Dodaj Komentarz

  • Sed52

    Ciągle trudno zrozumieć dlaczego przy dzisiejszym stanie techniki (ogólnie) budowlanej, każdy remont lub odbudowa czegokolwiek TRWA TAK DŁUGO.Mały mostek a potrzeba aż dwóch miesięcy aby wykonać prace budowlane????? No ale jak pracuje tylko kilku pracowników i to tylko na jedną zmianę ,to nie może być inaczej.Bierzmy przykład z Polski międzywojennej w której podobne prace realizowano błyskawicznie – DLACZEGO????????????????

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi