07 05 2018

PKP PLK: Utrudnienia i odwołane pociągi do 11 maja

07.05.2018, godz.: 14:21
PKP PLK: Utrudnienia i odwołane pociągi do 11 maja
fot. PKP PLK

Okazuje się, że dzisiejsze utrudnienia na linii skierniewickiej utrzymywać się będą prze kolejne dni. Do 11 maja włącznie kolejarze każdego dnia odwoływać będą co najmniej po kilka pociągów. PKP Polskie Linie Kolejowe potwierdziły, iż ma to związek z konicznością dodatkowy pracy przy montażu rozjazdów.

Problemy na linii skierniewickiej są od wczesnego poranka. W wyniku wydłużenia się prac modernizacyjnych na tzw. posterunku odgałęźnym Warszawa Włochy, a także utrudnieniami na stacji w Grodzisku odwołanych zostało 15 pociągów, a pięć kursuje z opóźnieniem. W związku z wydłużeniem się wspomnianych wcześniej prac modernizacyjnych wprowadzono wzajemne honorowanie biletów Kolei Mazowieckich, Intercity oraz Przewozów Regionalnych do 11 maja włącznie.

Okazuje się, że wprowadzenie honorowania biletów na kilka dni ma związek z planowanymi pracami na odcinku między stacja Warszawa Włochy a Warszawa Zachodnia. – Wykonawca poinformował nas o potrzebie wydłużenia czasu zamknięcia torów na tym fragmencie do 11 maja włącznie. Jest to spowodowane dodatkowymi pracami, które musiał zrealizować przy montażu rozjazdów. Dodatkowo przytrafiła się mu awaria sprzętu, która również wpłynęła na tę zmianę – mówi Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK. – O wprowadzeniu wzajemnego honorowania biletów decydują sami przewoźnicy, ale w istocie przez najbliższe dni będą odwoływane poszczególne pociągi – dodaje.

Jakubowski podkreślił jednocześnie, że zmiana ta nie ma wpływu na całościowy harmonogram prac modernizacyjnych na linii 447.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi