22 04 2019

Piłeś? Dmuchnij w alkomat, zanim pojedziesz

22.04.2019, godz.: 14:50
Piłeś? Dmuchnij w alkomat, zanim pojedziesz
Fot. Straż Miejska w Milanówku

Kierowcy, którzy chcą sprawdzić swoją trzeźwość, zanim wsiądą za „kółko”, mogą to zrobić bezpłatnie zarówno w siedzibie policji, jak i straży miejskich w Grodzisku i Milanówku.

Niejeden kierowca znalazł się w sytuacji, kiedy po spożyciu alkoholu poprzedniego dnia lub wieczoru nie jest pewien czy jego stan psychofizyczny pozwala mu bezpiecznie zasiąść za kierownicą. Mówiąc prościej ma wątpliwości, czy alkohol „wywietrzał” mu z organizmu. W takich przypadkach wiele osób decyduje się na badanie alkomatem na policji.

Prewencyjnie sprawdzić trzeźwość można również w grodziskiej komendzie straży miejskiej przy ul. Kościuszki 41. Gdy zaświeci się czerwona lampka, to znak że zdecydowanie nie powinniśmy wsiadać za kierownicę, ponieważ w wydychanym przez nas powietrzu jest ponad 0,2 promila alkoholu. Taką możliwość daje również milanowska straż w swojej jednostce przy ul. Warszawskiej 32, a także grodziska policja przy ul. Bartniaka 19.

Stan nietrzeźwości według kodeksu karnego ma miejsce, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza pół promila albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość lub zawartość alkoholu w 1 decymetrze sześciennym wydychanego powietrza przekracza 0,25 mg. Z kolei stan po spożyciu alkoholu zachodzi analogicznie wtedy, kiedy mamy do czynienia ze stężeniem od 0,2 do 0,5 promila we krwi lub od 0,1 do 0,25 mg alkoholu w decymetrze sześciennym wydychanego powietrza.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata