14 03 2018

Piknik ekologiczny w Książenicach już po raz siódmy

14.03.2018, godz.: 07:31
Piknik ekologiczny w Książenicach już po raz siódmy
fot. Mat. organizatora

12 maja w Książenicach odbędzie się już siódma odsłona Pikniku Ekologicznego. Podobnie jak w przypadku poprzednich edycji, także i tym razem bogatej i ciekawej oferty dla odwiedzających nie powinno zabraknąć.

Piknik Ekologiczny to coroczna impreza organizowana w maju w Książenicach z okazji Dnia Ziemi, czyli największego ekologicznego święta, obchodzonego w ponad 190 krajach. Na imprezie spotykają się wystawcy z całej Polski, którzy oferują tylko ekologiczne produkty. Co roku, podczas imprezy, można również wymienić makulaturę, baterie i elektroodpady na rośliny, czy też świeże zioła. Nie brakuje też występów artystycznych.

Podczas  pikniku swoje stanowiska zaprezentuje kilkudziesięciu. Będzie zakupić żywność ekologiczną, ręcznie wykonywaną biżuterię, ubrania, sadzonki roślin. Nie zabraknie również występów artystycznych, pokazów zumby, spektakli teatralnych dla dzieci oraz koncertów.

Szczegółowy program imprezy oraz lista wystawców dopiero się tworzą. Poinformujemy, gdy tylko będą znane. Tymczasem przypomnijmy o podstawowym aspekcie pikniku. W ramach krzewienia postaw proekologicznych, podczas zeszłorocznej edycji zebrano 2 824 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a także 376 kg zużytych baterii.

Patronem medialnym wydarzenia jest portal GrodziskNews.pl.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata