28 10 2016

Pijany wjechał w płot

28.10.2016, godz.: 09:52
Pijany wjechał w płot
Fot. KPP Grodzisk Maz.

41-latek mając 1,5 promila alkoholu w organizmie wjechał autem w płot. Z rozbitej hondy pomógł mu wydostać się przejeżdżający tą samą ulica inny mężczyzna.

Po godz. 1.00 policjanci zostali poinformowani, że przy jednej z dróg na terenie jaktorowskiej gminy stoi rozbite auto, które wjechało do rowu i zatrzymało się na płocie. Gdy policjanci przybyli na miejsce dowiedzieli się od zgłaszającego, że ten chwilę wcześniej pomógł kierowcy wyjść z pojazdu.

Jak się okazało, 41-letni mężczyzna, który kierował hondą był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że ma 1,5 promila alkoholu w organizmie. Piotr W. został również przebadany przez medyków, ci orzekli, że nie potrzebuje hospitalizacji.

Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za spowodowanie kolizji i uszkodzenie ogrodzenia.

Policjanci apelują o rozwagę. To już 40 nietrzeźwy kierujący zatrzymany w tym miesiącu na terenie powiatu grodziskiego. Wśród nich było 14 kierowców samochodów, 4 motorowerzystów i 22 rowerzystów. – Każdy z nich mógł doprowadzić do tragedii. Dlatego tak ważna jest właściwa postawa nie tylko kierujących, ale i świadków, którzy mogą pomóc wyeliminować zagrożenia stwarzane przez nieodpowiedzialnych użytkowników dróg – mówi st. asp. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy grodziskiej policji.

Dodaj Komentarz

  • asd

    elegancko

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi