20 11 2018

Pijany sprawca kolizji zatrzymany po pościgu

20.11.2018, godz.: 07:32
Pijany sprawca kolizji zatrzymany po pościgu
fot. strazmiejska.milanowek.pl

Uszkodzenie pojazdu, później próba ucieczki, pościg i wreszcie ujęcie sprawcy  – taki dynamiczny przebieg miały wydarzenia, które zaczęły się przy Galerii Brwinów, a zakończyły dopiero na ulicach Milanówka. Strażnicy miejscy ujęli i przekazali policji nietrzeźwego kierowcę Fiata Ducato – winowajcę całego zamieszania. Ale po kolei.

Milanowskich strażników miejskich patrolujących okolice ulicy Królewskiej zatrzymał mężczyzna, który poinformował, że inny kierowca uderzył w jego saaba na parkingu przy brwinowskiej galerii handlowej. Poszkodowany relacjonował dalej, iż kierowca fiata szybko odjechał z miejsca zdarzenia, nie mając zamiaru odpowiedzieć za wyrządzone szkody. Pokrzywdzony ruszył za nim i dopiero w Milanówku udało mu się go zatrzymać.

– Podczas rozmowy z „uciekinierami” poszkodowany wyczuł wyraźną woń alkoholu od kierowcy. Chciał powiadomić służby, ale w tym samym momencie dwóch mężczyzn wybiegło z dostawczego pojazdu. Poszkodowany wskazał strażnikom kierunek ich ucieczki. Funkcjonariusze pobiegli zgodnie ze wskazaniami. Po chwili zauważyli dwóch mężczyzn, odpowiadających rysopisowi świadka. Podejrzani widząc strażników, zaczęli uciekać ulicą Nadarzyńską. Zostali ujęci po kilkusetmetrowym pościgu – informuje SM.

– Zgłaszający bez wahania wskazał kierowcę, który spowodował uszkodzenie jego pojazdu. Na miejsce zadysponowano patrol Policji. W trakcie czynności patrol Ruchu Drogowego potwierdził przypuszczenia poszkodowanego – prawdopodobną przyczyną ucieczki z miejsca było to, że kierowca fiata był nietrzeźwy. Alkomat wskazał ok. 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.– dodaje.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi