28 01 2019

Pierwszy miesiąc darmowych biletów na WKD w Podkowie. Jakie zainteresowanie?

28.01.2019, godz.: 13:37
Pierwszy miesiąc darmowych biletów na WKD w Podkowie. Jakie zainteresowanie?
fot. Piotr Antos

Dobiega końca pierwszy miesiąc funkcjonowania tzw. biletu zerowego na WKD dla mieszkańców Podkowy Leśnej, który można kodować na karcie mieszkańca. O pierwsze podsumowanie nowego rozwiązania pokusił się burmistrz Artur Tusiński.

Przypomnijmy, że w ramach porozumienia miasta ogrodu z Warszawską Koleją Dojazdową uruchomiono w Podkowie bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży do 26. roku życia oraz dla seniorów powyżej 65 lat. Zaczęła obowiązywać od początku tego roku i cieszy się, jak na liczebność Podkowy, niemałą popularnością.

Na obecną chwilę wydano 340 biletów, z czego ok. 84% (285) to bilety dla seniorów, a pozostałe 16 % (55) odebrała młodzież. Jest to znacznie więcej niż pierwotnie zakładaliśmy, co oznacza, że program cieszy się dużym zainteresowaniem i jest potrzebny mieszkańcom Podkowy – napisał na swoim blogu Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Przypomniał również, że bilety te należy zakodować na nowo utworzonej karcie mieszkańca. Jak ją założyć?

Podkowiańska Karta Mieszkańca jest skierowana do osób fizycznych, których miejscem zamieszkania jest Podkowa Leśna oraz rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Grodzisku Mazowieckim, bez względu na to czy osiągają dochód i deklarują, że miejscem ich zamieszkania jest Miasto Podkowa Leśna oraz do dzieci uprawnionych, wspólnie z nimi zamieszkujących, z tym, że dzieci powyżej 7. roku życia do ukończenia 26 lat muszą pozostawać uczniami szkół lub studentami; są zameldowani na pobyt stały na terenie Miasta Podkowa Leśna i jednocześnie oświadczą, że rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Grodzisku Mazowieckim.

Więcej informacji i wnioski do pobrania tutaj. 

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi