02 10 2016

Pierwsza porażka Pogoni

02.10.2016, godz.: 16:30

Pogoń Grodzisk poniosła pierwszą porażkę w tym sezonie. Ekipa KS Łomianki strzeliła drużynie Krzysztofa Chrobaka aż cztery bramki.

Pierwsza połowa wcale nie zwiastowała końcowej porażki. Już w 6. minucie Bartek Nowak dośrodkował do Maćka Wilanowskiego lecz ten niewiele się pomylił. W 19. minucie Pogoń już się nie pomyliła – po indywidualnej akcji gola zdobył Damian Kosiorek. Sześć minut później było już 2:0. Tym razem podanie Velina Damyanova wykorzystał kapitan, Damian Jaroń. Gdy wydawało się że gospodarze mają wszystko pod kontrolą, stracili bramkę w 27. minucie. Na trzy minuty przed przerwą Maciek Wilanowski trafił w słupek.

Po zmianie stron Pogoń została niesamowicie zaskoczona – w ciągu pięciu minut straciła dwie bramki, które podcięły jej skrzydła. Po ich utracie gospodarze próbowali atakować, ale nie mieli pomysłu na rozmontowanie obrony gości. W 70. minucie Łomianki zdobywają czwartą bramkę, co dobiło gospodarzy.

To pierwsza porażka grodziszczan w tym sezonie. Kolejny mecz podopieczni trenera Chrobaka zagrają w sobotę 8 października o godzinie 15.00 w Mińsku Mazowieckim z miejscową Mazovią.

Pogoń Grodzisk – KS Łomianki 2:4 (2:1)

Bramki: Damian Kosiorek, Damian Jaroń – Patyk Brzozowski x2, Mateusz Sołtys, Mateusz Makowski

Widzów: 300

Pogoń: Marczuk, Krajewski (80′ Jaszczak), Damyanov, Jadacki, Żółtowski (45′ Sierociński), Kosiorek, Enow, Kołaczek, Wilanowski (70′ Szewczyk), Nowak (77′ Strzałkowski), Jaroń

KS Łomianki: Wysocki, Krzeszowski, Makowski (79′ Izdebski), Ziąbski, Prusik, Kowalski, Szeliga, Zieliński (45′ Brzozowski), Sołtys (90′ Zabłocki), Kałan (45′ Jóżwiak), Gac