31 01 2018

Pierwsza połowa lutego z kulturą w Grodzisku

31.01.2018, godz.: 17:08
Pierwsza połowa lutego z kulturą w Grodzisku
fot. GrodziskNews

Kalendarz wydarzeń kulturalnych w Grodzisku zawsze ma coś ciekawego do zaoferowania. Znamy już też plan wydarzeń na pierwsze dwa tygodnie lutego.

Rozkład jazdy:
31.01 godz. 18.00 Historia Grodziska dla początkujących. Gawędy o Grodzisku opowiada Łukasz Nowacki.
Początki grodu obronnego, osady, wsi targowej, a w końcu miasta Grodziska sięgają początków państwa polskiego. Warto zatem zagłębić się w przeszłość i poznać okoliczności, które doprowadziły do pojawienia się na mapie Mazowsza naszego miasta. Zapraszamy dzieci od lat 8, młodzież i dorosłych.

3.02 godz. 17.00 NIE/Oczywiste. Wernisaż fotografii Piotra Kopcia w ramach projektu „Moja pierwsza wystawa” (pod patronatem burmistrza Grodziska Maz.)
Serdecznie zapraszamy w sobotę 3 lutego o godz. 17.00 do Poczekalni PKP na wernisaż wystawy fotografii Piotra Kopcia zatytułowanej NIE / OCZYWISTE. Fotografie Piotra prezentowane są w ramach projektu „Moja pierwsza wystawa”, objętego patronatem Burmistrza Grodziska Maz.

Piotr Kopeć to debiutujący fotograf, publikujący swoje prace w internecie pod pseudonimem Petr Kopecky. Jest inżynierem mechatroniki z wykształcenia, z pasji fotografem. Człowiek wielu zainteresowań. Uważa, że życie bez pasji byłoby niezwykle nudne i bezwartościowe. Oprócz robienia zdjęć uwielbia przesiadywać w garażu, w którym przywraca do życia zapomniane i zaniedbane motocykle. W wolnych chwilach zajmuje się też filmowaniem, jazdą na rowerze, wędkowaniem, modelarstwem.

Jego fotografie wykorzystywane są aktualnie w materiałach promujących Grodzisk Mazowiecki, a reportaże z koncertów i wydarzeń sportowych przypadły do gustu niejednemu krytykowi. Podczas podróży zawsze w walizce znajduje miejsce na aparat. Dzięki temu powstało wiele fotografii z różnych zakątków Polski i Europy. O swojej pasji mówi, że pozwala mu nie tylko unieść się ponad przeciętność, ale także przenieść się do innego świata. I ten właśnie świat można zobaczyć na prezentowanych zdjęciach.

4.02 godz. 11.00-14.00 Targ Moli Książkowych i Płytowych (z Biblioteką Publiczną Gminy Grodzisk Maz.)
Jak co miesiąc zapraszamy wielbicieli druku i winylu na targ, podczas którego można sprzedać swoje zbiory lub je poszerzyć, posłuchać muzyki i porozmawić o swojej pasji czytelniczej lub muzycznej. Zapisy od osób, które chciałyby wystawić swoje stoisko, przyjmujemy pod nr tel 22 463 46 34 lub na naszym profilu FB.

7.02 godz. 18.30 Historia jednego obrazu. Św. Roch w Grodzisku. Prelekcja Jakuba Bendkowskiego.
Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Historia jednego obrazu”. Tym razem Jakub Bendkowski opowie o św. Rochu w Grodzisku. Skąd patron chroniący przed zarazą wziął się w naszym mieście? Dlaczego miał swój ołtarz w kościele parafialnym św. Anny? O zagadkach św. Rocha, jego wizerunkach i legendach z nim związanych dowiecie się u nas w środę 7 lutego.

11.02 godz. 11.30 Planszówki na dworcu (prowadzenie ZDR Trzy plus)

11.02 godz. 17.00 Kobiety i rodziny powstańców styczniowych zesłanych w głąb Rosji – wieczór autorski Agaty Markiewicz połączony z promocją książki
Ukryte w cieniu wielkiej historii – rodziny zesłańców styczniowych. Zapraszamy serdecznie na spotkanie z Agatą Markiewicz, autorką książki „Kobiety i rodziny powstańców styczniowych zesłanych w głąb Rosji”. W związku z przypadającą w tym roku 155 rocznicą wybuchu powstania styczniowego porozmawiajmy o ukrytych w cieniu wielkiej historii: kobietach dzielących trudy zesłania wraz ze swoimi rodzinami. Spotkanie połączone z promocją książki. Wstęp wolny.

13.02 godz. 10.00 Warsztaty z Fundacją FORT

15.02 Wycieczka w ramach Strefy Aktywnego Seniora: Belweder, Łazienki Królewskie (zapisy od 6 lutego)

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi