29 11 2017

Pierwsza połowa grudnia z kulturą w Grodzisku

29.11.2017, godz.: 17:02
Pierwsza połowa grudnia z kulturą w Grodzisku
fot. GrodziskNews

Święta coraz bliżej i zdecydowanie da się to odczuć wydarzeniach szykowanych w Grodzisku na pierwszą połowę grudnia. Poniżej zebraliśmy dla was szczegóły imprez, których patronem medialnym jest portal GrodziskNews.pl.

***
1 grudnia (piątek), godz. 18.30 Koncert „Utwory Włodziemierza Wysockiego oraz rosyjskie pieśni bandyckie” śpiewają Janusz Kasprowicz i Stanisław Mariczenko

Koncert akustyczny JANUSZA KASPROWICZA, lidera zespołu Projekt Volodia z towarzyszeniem multiinstrumentalisty STANISŁAWA MARICZENKO.
W programie: utwory Włodziemierza Wysockiego (rosyjskie pieśni błatne, Leonarda Cohena, Toma Waitsa. Wstęp wolny.

Janusz Kasprowicz – muzyk, kompozytor, autor tekstów. Jest twórcą, liderem, wokalistą i basistą zespołu Projekt Volodia, znanego m.in. z brawurowych aranżacji utworów Włodzimierza Wysockiego, wspólnych koncertów z Mirosławem Baką, transmisji w radiowej Trójce ze studia im. Agnieszki Osieckiej oraz występów na ważnych wydarzeniach kulturalnych w całym kraju. Propagator, znawca i miłośnik twórczości Włodzimierza Wysockiego, juror podczas festiwali, pomysłodawca oraz dyrektor cyklicznego festiwalu odbywającego się od 2010 r. poświęconego twórczości Włodzimierza Wysockiego „Wołodia pod Szczelińcem” oraz wrocławskiego Festiwalu „Pieśniarze Niepokorni”.

3 grudnia (niedziela), godz. 10.00-13.00 Targ Moli książkowych i płytowych

Zapraszamy na kolejny Targ Moli książkowych i płytowych. Już teraz ogłaszamy, że Targ Moli będzie organizowany cyklicznie w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Wstęp wolny! Obowiązuje jedynie pogoda ducha:)

Uwaga! Targ Moli przeznaczony jest tylko i wyłącznie dla osób prywatnych.

Dla wystawców:
– brak opłat za stoisko, można rozkładać stoisko od godz. 9:00. Maksymalna ilość stoisk – 15.

3 grudnia (niedziela), godz. 17.00 Koncert ÓIR – In Scottish Condition

Z okazji dnia św. Andrzeja, patrona Szkocji zapraszamy na koncert tradycyjnej muzyki szkockiej! Zagramy tradycyjne utwory: Strathspeys, Airs i Jigs oraz piosenki. Zabrzmią wielkie dudy (Great Highland Bagpipes) i małe dudy (Scottish Smallpipes). Będzie można usłyszeć również tradycyjne i nowe szkockie piosenki, oraz piękne melodie z wydanego w 1866 roku zbioru Alexandra Walkera, które wykonamy w aranżacjach na XIX wieczny flet poprzeczny i altówkę. Wstęp wolny.

9 grudnia (sobota), godz. 11.00-17.00 Kiermasz Świąteczny

Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich na Kiermasz Świąteczny na Dworcu Kolejowym.

Moc kolorów, wzorów i pomysłów na prezenty świąteczne….przyznajcie się, że już o nich myślicie  Bombki na 101 sposobów, kolorowe koniki, dziergane skarpety, osiołek i wołek z dwudziestoma minami, kubeczki, torebki, pudełeczka, stroiki. Istny szał świątecznych przygotowań, kumulacja napięć związanych z myśleniem: co komu się spodoba najbardziej 🙂 Regularnie postaramy się podsuwać informację jacy wystawcy będą mieli u Nas swoje stanowiska.

Zespół ÓIR zagra w składzie:

Paweł Dziemski – flet poprzeczny, małe dudy szkockie
Jan Kłoczko – gitara akustyczna
Mateusz Czarnecki – akustyczna gitara basowa
Ewa Kozioł – altówka
Paweł Brągoszewski – wielkie dudy szkockie

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi