13 12 2016

Pięcioro na „podwójnym gazie”, dwoje spowodowało kolizje

13.12.2016, godz.: 11:08
Pięcioro na „podwójnym gazie”, dwoje spowodowało kolizje
fot. Pixabay

Zgodnie z zapowiedziami grodziscy policjanci zintensyfikowali działania w ramach akcji „Nie prowadzę po alkoholu”. Rezultat? Tylko w miniony weekend zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierowców, dwoje spowodowało kolizje.

Coraz trudniejsze warunki na drogach w związku z nastającą powoli zimą oraz przedświąteczny pośpiech wymagają zachowania tym większej rozwagi i rozsądku wśród uczestników ruchu. Jednak mimo policyjnych apeli, wielu kierowców nie tylko jeździ zbyt szybko. Często wsiadają oni za kółko będąc pod wpływem alkoholu. Potwierdziły to weekendowe kontrole na drogach naszego powiatu.

I tak w piątek około godz. 17.00 oficer dyżurny odebrał zgłoszenie o tym, że w Kaskach osobowy ford wylądował w rowie. Na miejscu policjanci zastali które nie potrafiły się zdecydować która z nich prowadziła pojazd. Prawdopodobnie dlatego, iż badanie alkomatem wykazało, że każda z nich ma dwa promile alkoholu w organizmie. Ostatecznie funkcjonariusze ustalili, że za kierownicą siedziała 42-latka. Również w piątek około godz. 23.00 w Książenicach policyjny patrol zatrzymał do kontroli kierowcę volkswagena. W przypadku 32-latka kontrola trzeźwości wykazała 0,6 promila.

Podobny wynik miał motorowerzysta zatrzymany następnego dnia po godz. 16.00 w Bieganowie motorowerem 47-latek wpadł po kontroli w Bieganowie. Półtorej godziny później doszło do kolejnego zatrzymania pijanego kierowcy volkswagena. Było to w Grodzisku, a 24-latek spowodował kolizję z innym autem tej marki na ul. Chełmońskiego. Sprawca miał aż trzy promile alkoholu w organizmie. Niedzielną służbę policjanci również zakończyli zatrzymaniem niebezpiecznego użytkownika drogi. Po kontroli kierowcy land rovera okazało się, że 60-latek wsiadł za kierownicę, mając ponad 2,5 promila alkoholu we krwi.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi