04 07 2016

Pięć godzin walczyli z zanieczyszczeniem rzeki

04.07.2016, godz.: 11:02
Pięć godzin walczyli z zanieczyszczeniem rzeki
fot. GrodziskNews

Wracamy do sprawy sobotniego zanieczyszczenia rzeki Rokicianki w Książenicach. Strażacy potwierdzili, że w wodzie znalazł się olej napędowy, a całkowite usunięcie plamy zajęło strażakom blisko pięć godzin.

Przypomnijmy. Do zdarzenia doszło w sobotnie przedpołudnie. Strażacy otrzymali zgłoszenie przed godziną 10.00. Na miejscu w Książenicach działało kilka zastępów, w tym specjalny pojazd wyposażony w urządzenie do przepompowywania wody zanieczyszczonej chemikaliami. – Nasze działania polegały na zapobiegnięciu dalszemu rozprzestrzenieniu się plamy oleju napędowego, która objęła mniej około dwustumetrowy odcinek rzeki. Rozpięliśmy specjalny rękaw absorpcyjny, który pozwolił zebrać zanieczyszczenie z powierzchni wody – mówi nam bryg. Krzysztof Tryniszewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim. – O sytuacji powiadomiliśmy wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska, ale my stwierdziliśmy, że akcja pozwoliła zażegnać niebezpieczeństwo. Wszystko trwało prawie pięć godzin – dodaje.

Nie stwierdzono również, aby zanieczyszczenie rzeki był czyimś celowym działaniem.– W meldunku po akcji nie stwierdziliśmy czyjegokolwiek sprawstwa zanieczyszczenia – zaznacza bryg. Tryniszewski.

Byłeś świadkiem wypadku, coś cię zirytowało lub zaskoczyło? Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników? Daj nam znać pod numerem telefonu: 691 222 230 lub pod adresem e-mail: info@grodzisknews.pl.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi