13 11 2018

Pięć firm chętnych do budowy sieci wodociągowej

13.11.2018, godz.: 15:14
Pięć firm chętnych do budowy sieci wodociągowej
fot. Archiwum

Jaktorowski magistrat otworzył przed kilkowa dniami oferty firm chętnych do wybudowania kilku kilometrów sieci wodociągowej na terenie gminy. Propozycje cenowe wahają się od 665 tysięcy do prawie 1,9 mln zł.

Przypomnijmy, że w specyfikacji przetargowej inwestycja została podzielona na 10 zadań. Dwa pierwsze dotyczą dwóch ulic bocznych odchodzących od ul. Wysockiego w Jaktorowie Kolonii. Łącznie powstanie tam 486 metrów sieci wodociągowej. Kolejne zadania to budowa sieci w następujących ulicach: Wyczółkowskiego i Heleny w Budach Grzybku (150 metrów sieci), bocznej od ul. Potockiego w Budach Grzybku (156,5 m), Mieszka w Chylicach (326 m), Stanisławskiego w Chylicach (242 m), Włoskiej w Chylicach (145 m), Dzwonkowej w Budach Michałowskich (244 m), Skokowskiego, Kutrzeby i Armii Krajowej w miejscowości Jaktorów Kolonia (847 m). Ostatnia część zadania obejmuje spinkę sieci wodociągowej gminy Jaktorów z tą z grodziskiej gminy (374 m).

Łącznie ma powstać prawie trzy kilometry sieci wodociągowej, która powinna być gotowa do 20 czerwca przyszłego roku. POd warunkiem, że uda się wybrać wykonawcę, a to już oczywiste nie jest bowiem wszystkie oferty przekraczają budżet założony na ten cel przez gminę.

Jaktorów zabezpieczył 473,5 tys. zł, podczas gdy najtańsza oferta opiewa na 665 tys. zł. Złożyła ją firma Eko Instalacje Hydrauliczne Ireneusz Kaliszuk z Międzyrzeca Podlaskiego. Była jeszcze propozycja w wysokości 837 tys. zł od Zakładu Usługowego Martel z Brwinowa. Pozostałe trzy oferty wynoszą grubo ponad milion, a najwyższa – prawie 1,9 mln zł.

Zanosi się więc na powtórzenie przetargu.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata