08

10 2016

Pewne zwycięstwo Bogorii w Lidze Mistrzów

Pewne zwycięstwo Bogorii w Lidze Mistrzów - Grodzisk News

Zawodnicy grodziskiej Bogorii znakomicie rozpoczęli tegoroczne rozgrywki Ligi Mistrzów pokonując u siebie TTC Ostrava 2016. Podopieczni Tomasza Redzimskiego w całym spotkaniu przegrali jedynie dwa sety.

Pierwszy pojedynek to zawsze wielka niewiadoma, jednak Bogoria pokazała siłę. W pierwszym pojedynku Panagiotis Gionis  mierzył się z groźnym Serbem Alexandarem Karakaseviciem. Zawodnik gości wygrał pierwszego seta do dziewięciu, a trzeciego do pięciu. Jednak kolejne dwa pojedynki należały już do byłego gracza Borussii Duesseldorf.

W drugim starciu spotkali się dwa Azjaci: Gao Ning oraz Hung Chieh Chiang. W pierwszym secie zdecydowanie lepszy był zawodnik Bogorii, ale kolejne dwa to była istna wymiana ciosów, wygrana jednak przez Gao.

Jako trzeci do stołu podeszli Daniel Górak oraz Tomas Tregler, który w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów pokonał naszego zawodnika. Była więc okazja do rewanżu. Górak zrewanżował się najlepiej jak mógł ? wygrał 3:0, a co warto podkreślić, w drugim secie stracił tylko punkt.

Rywalami Bogorii w grupie C są również FC Sarbrucken oraz G.V Hennebont, które rywalizowały ze sobą w pierwszej kolejce. Spotkanie wygrała ta pierwsza ekipa, a to właśnie drużyna z Sarbrucken będzie najbliższym rywalem Bogorii w Lidze Mistrzów. Mecz zostanie rozegrany 28 października o godzinie 19.00 w hali przy ul. Westfala.

Dartom Bogoria Grodzisk Maz. ? TTC Ostrava 2016 3:0
Panagiotis Gionis ? Aleksander Karakasevic 3:2 (9:11,11:6,5:11,11:9,11:5)
Gao Ning ? Hung Chieh Chiang 3:0 (11:4,12:10,16:14)
Daniel Górak ? Tomas Tregler 3:0 (11:5,11:1,11:9)

Liga Mistrzów - czyli powinni w niej grać mistrzowie swoich krajów. O ile pamiętam, nasza Bogoria Dartom w ubiegłym sezonie nie zdobyła mistrzostwa Polski. Niestety, nie znam regulaminu dotyczącego udziału w rozgrywkach Ligi Mistrzów - stąd moje obiekcje ... Czy może ktoś wytłumaczyć udział naszych zawodników w tej elitarnej lidze? I czy obecni mistrzowie Polski także w niej biorą udział? Dziękuję i pozdrawiam wszystkich kibiców naszej drużyny i tenisa stołowego.