23

08 2015

Pechowej serii ciąg dalszy. Porażka w Raciążu

Pechowej serii ciąg dalszy. Porażka w Raciążu - Grodzisk News

Niechlubnej tradycji stało się zadość. Po golach straconych w doliczonych pierwszej i drugiej połowy Pogoń Grodzisk przegrała z Błękitnymi Raciąż 0:2.

Słabych przeciwników już nie ma. Nie można lekceważyć żadnego rywala. Te i pewnie kilka innych piłkarskich sentencji są wszystkim doskonale znane. Pogoń jechała do Raciąża w roli faworyta. Nie mogło być inaczej. Przede wszystkim ze względu na wyższą pozycję w ligowej tabeli, poza tym Błękitni to tegoroczny beniaminek. Jednak niczym wytrawny bokser rywal ten niemiłosiernie wypunktował grodziski zespół.

Od początku spotkania mecz nie był toczony w szybkim tempie. Można wręcz rzec że nie działo się w nim zbyt wiele ciekawego. Gospodarze nieśmiało próbowali atakować, Pogoń ? odpowiadać kontrami. jednak w taktykach obu ekip brakowało "tego czegoś" . Pogoń miała najlepszą okazję po strzale Macieja Tataja, który trafił w? Damiana Jaronia. Gospodarze pierwszą okazję stworzyliw... doliczonym czasie gry pierwszej połowy. I od razu zamienili ją na bramkę zdobytą przez Tomasza Kamińskiego.

Po zmianie stron Pogoń próbowała odrobić straty i mocniej atakowała jednak Błękitni mądrze się bronili. W 60. minucie kolejne nieszczęście spada na jedenastkę trenera Tomasza Matuszewskiego. Czerwoną kartkę za faul taktyczny ogląda Damyanov. Pomimo że gospodarze grali w przewadze na boisku aktywniejsza była Pogoń. Zamiast tego w? 90. minucie ? co powoli staje się niestety niechlubną tradycją i splotem niekorzystnych wydarzeń ? grodziszczanie tracą gola numer dwa. Po chwili sędzia kończy mecz, w którym ekipa z al. Mokronoskich doznała pierwszej ligowej porażki w tym sezonie.

Najlepszym sposobem na zapomnienie tych wydarzeń jest rozegranie kolejnego spotkania. Na to nie trzeba będzie długo czekać. W najbliższą środę (26 sierpnia) o godzinie 17.30 w Grodzisku pogoń podejmie Lechię Tomaszów Mazowiecki.

Błękitni Raciąż ? Pogoń Grodzisk 2:0

Skład Pogoni: Brudnicki, Maślanka, Damyanov, Lendzion, Romanow, Sierociński (45' Sołtys), Olczak, Kołaczek, Jaroń (80' Pietraszek), Rakoczy (45' Wilanowski), Tataj.

Jak można mówić o pechu, jak każdy nam pakuje po dwie bramy? Za rok, jak w IV lidze będą nam strzelały Łady czy inny Sulejówek, to dalej kibice mają sobie to tłumaczyć pechem?
Jaki postęp ten zespół zrobił pod wodzą trenera? Mówi się, że porządki w drużynie zaczyna się od obrony, a u nas dalej rządzi przypadek. Grają jakieś wynalazki typu koszykarz z ZSRR, tylko jakoś bez efektu. Jak już mamy przegrywać, to chociaż niech się ogrywa nasza młodzież, a nie turyści z Warszawy. Może przynajmniej ktoś się wypromuje albo ukształtuje się trzon drużyny na IV ligę.