22

07 2015

Paweł Fertikowski najwyżej spośród graczy Bogorii

Paweł Fertikowski najwyżej spośród graczy Bogorii - Grodzisk News

Najwyżej, na siódmym miejscu wśród seniorów uplasował się Paweł Fertikowski, który zgromadził 735 punktów, w tym aż 300 za awans do ćwierćfinału indywidualnych mistrzostw Polski w Wałbrzychu. Tuż za nim znalazł się Daniel Górak, zdobywca tytułu mistrzowskiego i 400 punktów do klasyfikacji. Na wyższe miejsce nie pozwoliła nieobecność Góraka w drugim i trzecim turnieju Grand Prix Polski. Dziewiąta pozycja przypadła triumfatorowi pierwszego GP Robertowi Florasowi. W klasyfikacji zwyciężył Jakub Dyjas (890 punktów), który wyprzedził nowego gracza grodziskiej drużyny Jakuba Kosowskiego (825) oraz Bartosza Sucha (811).

W ogólnopolskim rankingu juniorów sklasyfikowany na 284. miejscu został Jakub Godawski, 354. był Artur Michalczyk, a 412. ? Jakub Krajewski. Michalczyk uplasował się na 53. miejscu wśród kadetów (Krajewski ? 110., Szymon Wiśniewski ? 220., Adam Banasik ? 324.).

A jak wyglądały rezultaty naszych w kategorii młodzików? Wiśniewski ? 42., Banasik ? 71., Jakub Lis ? 240., Mikołaj Parys ? 392., Olek Giermasiński? 552., Adam Stąporek ? 830.

Wiśniewski zakończył miniony sezon na drugim miejscu w gronie żaków, zaś Banasik ? na czwartym. Lokaty pozostałych zawodników Bogorii wyglądają następujaco: Miłosz Redzimski ? 16., Dawid Budzich ? 128., Mikołaj Giereło ? 221., Gracjan Brejnak ? 350., Michał Magott ? 379., Wiktor Gil ? 380.

Wysokie szóste miejsce w gronie młodziczek zajęła Martyna Lis. Jej najlepszy wynik to brązowy medal podczas III Grand Prix Polski i ćwierćfinał krajowego czempionatu. Na 72. miejscu sklasyfikowana została Nikola Brejnak. Wśród żaczek na 175. lokacie znalazła się Zofia Śliwka, a na 263. ? Lena Giermasińska.

Komplet klasyfikacji za sezon 2014/2015 znajduje się tutaj.