01 02 2018

Parkingi za prawie dziewięć milionów pod znakiem zapytania?

01.02.2018, godz.: 16:52
Parkingi za prawie dziewięć milionów pod znakiem zapytania?
fot. Urząd Gminy Jaktorów

Nie dalej jak dwa tygodnie temu informowaliśmy, że Jaktorów ogłosił przetarg na budowę parkingu z dwustu miejscami postojowymi i ma nadzieję jeszcze w tym roku zrealizować inwestycję, na którą pozyskał ponad 7 mln zł dofinansowania. Sprawa się jednak komplikuje, bowiem przetarg trzeba było unieważnić z powodu braku ofert.

Najpierw, w połowie grudnia pisaliśmy, że gmina otrzyma 7 mln zł dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020. Zadanie to znalazło się wśród pięciu inwestycji, którym przyznano dotację. Szacowany koszt to natomiast 8,8 mln zł.

W połowie stycznia Jaktorów ogłosił natomiast przetarg na inwestycję w nadziei – tak wynikało z zapisów w dokumentacji postępowania – że obiekt będzie gotowy do końca października tego roku. W myśl przetargu przy jaktorowskim przystanku PKP ma powstać 199 miejsc postojowych dla samochodów (w tym 12 dla osób niepełnosprawnych), 146 miejsc parkingowych dla rowerów pod wiatami i miejsca niezadaszone, a także budowę dróg manewrowych, ciągów pieszych, odwodnienia, oświetlenia i monitoringu. Zamówienie obejmuje też budowę monitoringu dla istniejącego już parkingu w Międzyborowie wraz z Centrum Monitorowania zlokalizowany w budynku Straży Gminnej w Jaktorowie. Łącznie zostanie zainstalowanych aż 96 kamer wraz z kompletnym okablowaniem i wyposażeniem.

Na przeszkodzie inwestycji może jednak stanąć… brak firm chętnych do jej wykonania. – Musieliśmy unieważnić pierwszy przetarg na to zadanie, gdyż nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymogi formalno-prawne. Sytuacja na rynku wykonawców jest naprawdę niełatwa, ale mamy nadzieję, że za drugim podejściem wyłonimy budowniczego parkingu – mówi nam Sławomir Kamiński, pełnomocnik wójta Jaktorowa ds. komunikacji społecznej.– Szykujemy się już do ogłoszenia nowego postępowania – dodaje.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi