20 03 2018

Parking za blisko 9 milionów czeka na wykonawcę

20.03.2018, godz.: 14:30
Parking za blisko 9 milionów czeka na wykonawcę
fot. GrodziskNews

Jaktorów szykuje się do jednej z największych i najważniejszych tegorocznych inwestycji, czyli budowy parkingów przy stacji PKP za łączną kwotę około 8,7 mln zł. Jutro magistrat otworzy oferty w przetargu ogłoszonym kilkanaście dni wcześniej. Wiele wskazuje na to, że tym razem uda się wyłonić wykonawcę.

Powody do takiego optymizmu dało otwarcie w ramach poprzedniego przetargu. Choć postępowanie unieważniono z przyczyn czysto formalnych, to złożone wówczas oferty mieściły się w przedziale finansowym, na który gmina może sobie pozwolić.

Przypomnijmy, że Jaktorów zarezerwował 1,7 mln zł z środków własnych, natomiast 7 mln zł pochodzi z dotacji. Zakończenie prac zaplanowane jest na 31 października 2018 r., a protokolarny odbiór końcowy – miesiąc później. We wspomnianym przetargu pojawiły się dwie oferty.  JKM Mirex ze Skierniewic zażyczył sobie niewiele ponad 8,5 mln zł, ale znacznie korzystniejszą, bo tańszą o ponad 800 tys. złotych ofertę złożył PROCAD z Koluszek. Żadna jednak nie mogła zostać wybrana.

– Oferty zawierały błędy formalne uniemożliwiające ich wybór zgodnie z prawem o zamówieniach publicznych. 6 marca ogłosiliśmy jednak nowy przetarg, a jutro (21 marca – red.). Otworzymy oferty i liczymy, że tym razem bez problemu będziemy mogli wybrać wykonawcę – mówi nam Sławomir Kamiński, pełnomocnik wójta Jaktorowa ds. komunikacji społecznej.

Przy jaktorowskim przystanku PKP ma powstać 199 miejsc postojowych dla samochodów (w tym 12 dla osób niepełnosprawnych), 146 miejsc parkingowych dla rowerów pod wiatami i miejsca niezadaszone, a także budowę dróg manewrowych, ciągów pieszych, odwodnienia, oświetlenia i monitoringu. Zamówienie obejmuje też budowę monitoringu dla istniejącego już parkingu w Międzyborowie wraz z Centrum Monitorowania zlokalizowany w budynku Straży Gminnej w Jaktorowie. Łącznie zostanie zainstalowanych aż 96 kamer wraz z kompletnym okablowaniem i wyposażeniem.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi