29 11 2017

Parking w Międzyborowie już działa. W Jaktorowie powstanie w 2018?

29.11.2017, godz.: 14:36
Parking w Międzyborowie już działa. W Jaktorowie powstanie w 2018?
fot. Pixabay

W ubiegłym tygodniu jaktorowska gmina oddała do dyspozycji mieszkańców nowo wybudowany parking w sąsiedztwie stacji PKP w Międzyborowie.

Tym samym przy ulicy Sportowców i Niepodległości funkcjonuje obiekt, na który składają się trzy place postojowe. Łącznie znajduje się na nich 230 miejsc parkingowych, w tym osiem przeznaczonych dla kierowców niepełnosprawnych oraz 80 dla rowerzystów. Wybudowane zostały także drogi manewrowe, ciągi piesze, odwodnienie i oświetlenie. Ma to być dogodne miejsce do pozostawienia auta lub roweru i kontynuowanie podróży transportem publicznym.

Jak będzie w rzeczywistości – przekonamy się już wkrótce. – Z naszego punktu widzenia najważniejsze jest to, że kierowcy mogą już swobodnie korzystać z parkingu w Międzyborowie. Oddaliśmy go do użytku w ubiegłym tygodniu – mówi nam Sławomir Kamiński, pełnomocnik wójta Jaktorowa ds. komunikacji społecznej. – Teraz czynimy starania, żeby analogiczny obiekt powstał przy PKP w Jaktorowie – dodaje.

Chodzi o parking, którego wcześniejszą budowę zablokowały protesty części mieszkańców. – Wyłączyliśmy z projektu sporny fragment terenu, przez to parking będzie mniejszy, nie powstanie także oddzielna droga dojazdowa. Mogliśmy jednak złożyć wniosek o dofinansowanie inwestycji – wyjaśnia Kamiński. – Postaramy się wystartować z inwestycją w 2018 roku – zapowiada.

Budowa parkingu w Międzyborowie kosztowała ponad dwa miliony złotych.

1

Dodaj Komentarz

  • wydmiarz

    i gitarra… jeszcze tylko zadbać o bezpieczeństwo na peronach ale to już zadanie lokalnej Policji 🙂

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi