17 11 2017

Parking przy WKD coraz bliżej

17.11.2017, godz.: 12:55
Parking przy WKD coraz bliżej
Fot. Facebook/Urząd Miasta Podkowa Leśna

Trwają prace przy budowie parkingu Park & Ride w Podkowie Leśnej. Inwestycja powoli dobiega końca.

Budowa parkingu rozpoczęła się we wrześniu tego roku. Powstaje on po północnej stronie torów tuż za przystankiem Podkowa Leśna Główna WKD. Na parkingu pojawi się 61 miejsc postojowych plus dwa dla osób niepełnosprawnych, a także jezdnia manewrowa, chodniki, place przeznaczone do parkowania rowerów, pochylnia prowadząca na peron. Dojazd do parkingu wykonawca wyznaczy ul. Błońską, która również zostanie przebudowana, aby mogła pełnić swą funkcję.

Jak widać na załączonych zdjęciach, parking już nabiera kształtów. Kiedy mieszkańcy i pasażerowie Warszawskiej Kolei Dojazdowej będą mogli skorzystać z parkingu? – Teoretycznie wraz z końcem listopada powinny zakończyć się prace brukarsko-drogowe i myślę, że jeszcze przed świętami, po odbiorach parking będzie już dostępny – mówi nam burmistrz Podkowy Artur Tusiński.

Jednak to, że parking zostanie udostępniony kierowcom nie oznacza końca prac. – Do końca roku mają zostać wykonane nasadzenia roślinności, a w przyszłym roku powstanie oświetlenie – dodaje podkowiański włodarz.

Jak parking wygląda obecnie? Zobaczcie.


Fot. Facebook/Urząd Miasta Podkowa Leśna

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi