24 08 2017

Pan Łukasz walczy o życie i zdrowie. Potrzebuje naszej pomocy

24.08.2017, godz.: 14:17
Pan Łukasz walczy o życie i zdrowie. Potrzebuje naszej pomocy
fot. pomost-nadziei.pl

W jednej chwili szczęśliwe życie pana Łukasza, jego żony Jolanty i ich małej córeczki Oliwii zawaliło się w gruzy. 17 kwietnia mieszkaniec Grodziska uległ wypadkowi, w którym doznał bardzo poważnych obrażeń głowy, mózgu, licznych złamań kości… Pan Łukasz wymaga kosztownej całodobowej opieki i rehabilitacji długoterminowej. Rodziny nie stać na pokrycie wszystkich kosztów. Stąd apel o wsparcie.

Poszkodowany mężczyzna przebywa obecnie w grodziskim Szpitalu Zachodnim, a zbiórkę środków na jego leczenie prowadzi Fundacja Pomost Nadziei – TUTAJ. To właśnie na stronie zbiórki możemy przeczytać przejmujący apel żony pana Łukasza. – „..Kochani zwracamy się do Was z bardzo gorącą i ogromną prośbą, do wszystkich życzliwych, wyrozumiałych ludzi dobrej woli. O wsparcie i pomoc finansową na leczenie, oraz Ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny dla Łukasza. Mój maż 17.04.2017 uległ wypadkowi, w którym doznał bardzo ciężkiego urazu czaszkowo-mózgowego, obrzęku mózgu, wielo odłamowego złamania łopatki, krwiaków, pourazowego wodogłowia, odmy wewnątrz czaszkowej, złamania kości czaszki i twarzoczaszki oraz paraliżu prawej strony twarzy. Ponad dwa tygodnie był utrzymywany w śpiączce farmakologicznej, lekarze przez pierwsze dni nie dawali mu żadnych szans na przeżycie. Łukasz potrzebuje długoterminowej opieki całodobowej oraz intensywnej rehabilitacji. Niestety takie ośrodki są kosztowne, a my jako rodzina nie dysponujemy takimi środkami. Potrzebne będą też stałe konsultacje z lekarzami różnych specjalizacji takie jak np. neurochirurg, okulista, logopeda.. Łukasz jeszcze przebywa w szpitalu jego stan jest stabilny lecz nic nie pamięta, nie mówi, czasem na nasze pytanie kiwnie nam głową. My wszyscy wierzymy jednak w to, że Łukasz wróci do nas i do normalnego życia i walczymy o to każdego dnia. Potrzebuje teraz dobrej opieki całodobowej i przede wszystkim rehabilitacji, która pomoże mu fizycznie i umysłowo wrócić do normalnego funkcjonowania. Bardzo chciałabym aby mój ukochany mąż wrócił do mnie i naszej córci,do domu. Aby mógł pomóc mi dalej wychowywać naszą Oliwkę. Żeby mógł patrzeć jak rośnie, jak mówi pierwsze słowa. Wierze w ludzi i moc czynienia dobra. Dla nas każdy grosz się liczy!!…”

Rodzina pana Łukasza mówi o nim sprzed wypadku, iż  zawsze był człowiekiem niezwykle radosnym i optymistycznym, chętnym do pomocy innym. Teraz sam potrzebuje pomocy. Nie przechodźmy obok tego obojętnie – liczy się każda pomoc.

Pomóc Łukaszowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomost Nadziei:

Nr rachunku bankowego: 67 1240 5080 1111 0010 7344 3945

Wpłaty zagraniczne: PL 67 1240 5080 1111 0010 7344 3945

Swift code: PKOPPLPW

PayPal: fundacjapomostnadziei@gmail.com

z dopiskiem: Darowizna dla Łukasza Sinkiewicz

💬︎ 1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Pan Łukasz walczy o życie i zdrowie. Potrzebuje naszej pomocy”

 1. Aneta Skalska pisze:

  Myślę,że warto dobrać się do dupy osoby, która narozrabiała.
  Dwadzieścia lat temu uległam podobnemu wypadkowi i wszyscy się wypieli oprócz rodziny. Ważna była dla mnie tylko krew. Mimo wielu przeciwności losu walczyłam z NFZ i kosztami społecznymi mojej rehabilitacji. Walczyłam, bo chciałam żyć.
  Każdy kto chce dojść do sprawności będzie walczył o siebie. Nie potrzebne są do tego pieniądze, ale samozaparcie. Chcesz walczysz! Nie masz ochoty walczyć o siebie, to pieniądze nic nie dadzą.
  Ważne jest walka o siebie. Ja ją wygrałam bez kosztownych rehabilitacji. Tobie równierz życzę samozaparcia i woli walki.
  Wierzę, że Ci się uda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.