15 12 2016

Paczka dla Kombatanta

15.12.2016, godz.: 07:27
Paczka dla Kombatanta
Fot. podkowalesna.pl

Podobnie jak i w ubiegłym roku podkowiańskie Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich wraz ze Stowarzyszeniem Ułanów Grochowskich im. gen. Józefa Dwernickiego organizuje zbiórkę dla polskich kombatantów na Kresach.

Akcja organizowana jest od 2010 r. i ma na celu zbiórkę niezbędnych artykułów i upominków, które w formie paczek trafią Polaków na Kresach. – Paczka od nas to nie tylko dar materialny, to przede wszystkim oznaka naszej pamięci, wdzięczności i duchowej łączności z tymi, którzy zapłacili wysoką cenę za walkę o wolną Polskę. Polska niestety o nich zapomniała, my nie możemy zapomnieć! – mówią organizatorzy zbiórki.

Co może wchodzić w skład takiej paczki? Produkty, które są najbardziej potrzebne m.in. cukier, konserwy, herbata, ryż, makaron. Nie są to jednak wszystkie niezbędne produkty. Pełna lista składu „wzorowej paczki” znajduje się tutaj.

Paczki będą przyjmowane w Podkowie Leśnej, w Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich, przy ulicy Świerkowej 1 w dniu 17 grudnia w godz. 10.00–14.00. Istnieje możliwość przekazania darów w innym terminie, po uzgodnieniu telefonicznym, pod numerem 604-607-108.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi