20 08 2017

Oświadczenie burmistrza ws. przedszkoli

20.08.2017, godz.: 18:35
Oświadczenie burmistrza ws. przedszkoli
Fot. GrodziskNews.pl

Burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński wydał specjalne oświadczenie w sprawie rekrutacji do przedszkoli.

W miniony poniedziałek burmistrz Benedykciński w rozmowie z nami że gmina przygotowała propozycje miejsc w przedszkolach dla wszystkich dzieci oczekujących na nie od nowego roku szkolnego (więcej tutaj). Teraz wydał w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

Poinformował w nim, że za problem z miejscami w przedszkolach wynikał z niespodziewanej reformy edukacji. – „Niespodziewane i fundamentalne zmiany systemu edukacji doprowadziły do tego, że gminy musiały zapewnić z roku na rok około 20% więcej miejsc w przedszkolach zamiast w szkołach. Gmina Grodzisk Mazowiecki, która w ostatnich latach wybudowała duże i nowoczesne przedszkole, inwestowała następnie w szkoły, aby możliwie najlepiej przygotować je do przyjęcie sześciolatków. Tymczasem w wyniku przesunięcia obowiązku szkolnego musiała zmierzyć się z zagwarantowaniem miejsc dla całej grupy nowych przedszkolaków” – czytamy w oświadczeniu.

Burmistrz zaznaczył, że mimo to gmina podjęła szereg działań, by każdemu dziecku biorącemu udział w rekrutacji zapewnić miejsce w publicznej placówce. I to się udało. – „W dniu dzisiejszym mogę oświadczyć, że wszystkim potrzebującym rodzicom wskazano miejsca w placówkach gminnych lub niepublicznych wybranych w drodze konkursu. (…) chciałbym bardzo podziękować zdecydowanej większości rodziców, którzy nam zaufali oczekując spokojnie na rozwiązanie całej sytuacji. Prosiliśmy o cierpliwość i mogliśmy liczyć na Państwa. Mając świadomość, jak ważną sprawą dla każdego z nas jest edukacja, w tym wychowanie przedszkolne, zrobiliśmy wszystko by do 4 sierpnia wskazać miejsce każdemu dziecku. Szczególne podziękowania należą się dyrektorom gminnych szkół i przedszkoli, dzięki którym mogliśmy utworzyć dodatkowe oddziały przedszkolne w gminnych placówkach oświatowych” – podkreślił Grzegorz Benedykciński.

Włodarz zwrócił uwagę na fakt, że wielu rodziców nie jest zameldowanych w grodziskiej gminie, co nie tylko uniemożliwia właściwe oszacowanie liczby dzieci, które mają trafić do gminnych przedszkoli, ale także powoduje, że podatki, z których utrzymywane są między innymi publiczne przedszkola, najczęściej zasilają budżet innej gminy. Dlatego też zaapelował o zameldowanie się w Grodzisku. Burmistrz Benedykciński zapewnił również, że w przyszłorocznym procesie rekrutacyjnym urzędnicy postarają się o wnikliwą weryfikację wniosków i oświadczeń, które będą składać rodzice przedszkolaków. – „Zobowiązuje mnie do tego dbałość o finanse gminy i uczciwość wobec tych rodziców, z podatków których utrzymywane są przedszkola” – zaznaczył.

Pełna treść oświadczenia dostępna jest poniżej.

Dodaj Komentarz

  • pslpopis

    Info z serii w samochodzie zepsuły się 2 Koła ale dobra wiadomość jest taka że 2 są dobre

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi