16 07 2018

Ostrzeżenie przed burzami i porywistym wiatrem

16.07.2018, godz.: 11:10
Ostrzeżenie przed burzami i porywistym wiatrem
Fot. Pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa mazowieckiego. Zgodnie z prognozami mogą dziś wystąpić ulewne deszcze i burze z porywistym wiatrem.

Alert wydany przez IMGW dla Mazowsza ma pierwszy, najniższy stopień w skali powagi sytuacji. Niemniej jednak nie należy go lekceważyć. IMGW prognozuje bowiem „wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia: miejscami od 30 mm do 40 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 75 km/h.”

Prawdopodobieństwo wystąpienia takich zjawisk synoptycy szacują na 80 procent.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi