25 01 2019

Ostatnia gmina w naszym powiecie przyjęła budżet

25.01.2019, godz.: 13:07
Ostatnia gmina w naszym powiecie przyjęła budżet
Fot. Pixabay

W minioną środę Rada Gminy Baranów przyjęła uchwałę budżetową na 2019 r. Na inwestycje gmina w tym roku wyda ponad 2,5 mln zł.

Po stronie dochodów w budżecie Baranowa zaplanowano na blisko 24,2 mln zł, podczas gdy wydatki mają wynieść trochę powyżej 25 milionów. Oznaczać to będzie deficyt w kwocie 870 tys. zł.

Jeśli chodzi o wydatki na inwestycje, to gmina zamierza na takowe przeznaczyć ponad 2,5 mln zł. Lwią część tej puli pochłonie oświata, a przede wszystkim rozbudowa Szkoły Podstawowej w Bożej Woli, na którą zapisano 971 tys. zł. Kolejne 400 tysięcy pójdzie na przebudowę ogólnodostępnego poddasza szkoły w Golach w celu urządzenia pracowni i klubu zainteresowań dla mieszkańców.

Ponadto 150 tysięcy gmina zamierza wydać na budowę świetlicy wiejskiej w miejscowości Drybus, a ponad 480 tysięcy pójdzie na zadania związane z rozbudową sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Bronisławowie.

Jeżeli chodzi o inwestycje drogowe to w budżecie ujęto m.in. przebudowę dróg gminnych w Buszycach, Basinie, Żabach, Stanisławowie, czy modernizację ul. Błońskiej w Bronisławowie.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi