03 01 2017

Ostatni samorząd z uchwalonym budżetem

03.01.2017, godz.: 17:07
Ostatni samorząd z uchwalonym budżetem
fot. Pixabay

Baranów uzupełnił grono samorządów z naszego regionu, które przyjęły budżety na 2017 rok. Baranowscy radni jednomyślnie głosowali za przyjęciem planu finansowego gminy.

A wynika z niego, iż dochody Baranowa wyniosą w tym roku nieco ponad 21,9 mln zł, zaś wydatki zamkną się w kwocie niespełna 20,9 mln zł. Daje to ponadmilionową nadwyżkę budżetową, która przeznaczona zostanie na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów.

Na inwestycje Baranów przeznaczył stosunkowo skromne środki, bo nieco ponad 1,2 mln zł. Spójrzmy jednak na co konkretnie pójdą te pieniądze. Niejako tradycyjnie najwięcej – ponad 530 tys. zł – gmina zamierza wydać na zadania drogowe. 300 tysięcy kosztować będzie budowa ulic Krótkiej i Ogrodowej w Bożej Woli, 190 tysięcy przeznaczono na modernizacje dróg w miejscowości Strumiany.

Kolejne 300 tysięcy Baranów zamierza wydać na kontynuację budowy świetlicy wiejskiej w Drybusie, która w tym roku powinna zostać ukończona. 275 tysięcy przeznaczono na rozbudowę sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w gminie. Za niecałe 50 tysięcy pojawi się natomiast nowe oświetlenie uliczne w Bożej Woli i Drybusie.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi