02 07 2018

Okęcie zapłaci za obsługę PR-ową CPK?

02.07.2018, godz.: 12:02
Okęcie zapłaci za obsługę PR-ową CPK?
fot. Pixabay

Jak podaje serwis Wyborcza.pl, spółka Państwowe Porty Lotnicze, do której należy m.in. Lotnisko Chopina, pokryje koszty obsługi medialnej Centralnego Portu Komunikacyjnego. Portu mającego de facto zastąpić obiekt na Okęciu.

Od czasu podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy specjalnej w sprawie budowy lotniska w Baranowie w temacie dzieje się niewiele. Podczas spotkania z mieszkańcami minister Mikołaj Wild, pełnomocnik ds. budowy CPK, zapowiadał, że wkrótce powstanie spółka celowa, która nadzorować będzie wszystkie kwestie związane z inwestycją, poczynając od analizy lokalizacyjnej, która wyznaczy dwa koncepcje posadowienia lotniska wraz z infrastrukturą towarzyszącą, by mogły ruszyć postępowania środowiskowe.

Tymczasem spółki celowej nadal nie ma, a nad wyodrębnieniem owych dwóch lokalizacji pracuje Polski Fundusz Rozwoju. Jeszcze większym paradoksem – zdaniem „Wyborczej” – może okazać się fakt, że Państwowe Porty Lotnicze, kierujące Lotniskiem Okęcie, mają zakontraktować firmę PR-ową dla CPK. Decyzja wydaje się o tyle dziwna, że w związku z powstaniem CPK Okęcie ma zostać zamknięte dla ruchu cywilnego.

W rozmowie z „Wyborczą” rzecznik PPL miał potwierdzić, że państwowa spółka szykuje się do przetargu na firmę do obsługi medialnej CPK. Zapewnił przy tym, że PPL działa w tym zakresie zgodnie z wytycznymi uchwały Rady Ministrów. Na pytanie, kto za to zapłaci, nie padła ze strony PPL jednoznaczna odpowiedź. Minister Mikołaj Wild miał natomiast powiedzieć „Wyborczej”, że finansowanie firmy PR-owej spoczywa na PPL. W odpowiedzi na to rzecznik PPL odparł, iż „dostaliśmy zapewnienie od Ministerstwa Infrastruktury, że wydatki zostaną PPL zrefundowane”.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi