30 09 2016

Ogólnopolski festiwal muzycznych talentów w naszym regionie

30.09.2016, godz.: 15:23
Ogólnopolski festiwal muzycznych talentów w naszym regionie
fot. Wikipedia

12 listopada odbędzie się już czwarta edycja ogólnopolski Festiwal muzyczny Edmunda Fettinga, podczas którego wyłonione zostaną najbardziej utalentowani młodzi wokaliści. Gościem specjalnym tegorocznego festiwalu będzie Halina Frąckowiak.

Edmund Fetting to postać zdecydowanie niedająca się ograniczyć do jednej formy artystycznej działalności. Miał swoim dorobku wiele ról filmowych i teatralnych, był autorem tekstów wielu piosenek w tym do tworu „Deszcze niespokojne”, znanego doskonale z serialu „Czterej pancerni i pies”. Festiwal nazwany imieniem Fetiinga, bo inspirowany także jego twórczością, łączy bliższą i dalszą tradycję muzyczną, przy czym harmonijnie scala historię ze współczesnością. – Jak udowodniły poprzednie edycje festiwalu, rozbudził on aktywność kulturalną nie tylko lokalnej społeczności. Duża liczba zgłoszeń, oryginalne wykonania, wysoki profesjonalizm artystów – wszystkie te aspekty skłoniły nas do organizacji kolejnej edycji Fetting Festiwal – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Podczas ubiegłorocznej edycji wydarzenia młodzi muzycy śpiewali utwory na kanwie poezji ks. Jana Twardowskiego. W tym roku zmierzą się zaś z muzyczną interpretacją tekstów Jeremiego Przybory, poety, pisarza, satyryka, legendarnego współtwórcy Kabaretu Starszych Panów. Zgłoszenia udziału w festiwalowym konkursie można wysyłać do 21 października.

Festiwal rokrocznie przyciąga zarówno młodych artystów, jak i już uznane nazwiska w muzycznym świecie. Na festiwalu gościli i występowali m.in Alcja Majewska, Zbigniew Wodecki, Jacek Wójcicki, Włodzimierz Korcz. W tym roku festiwalowej publiczności zaprezentuje się natomiast Halina Frąckowiak.

Artystka znana jest takich przebojów lat 70. i 80. jak „Papierowy Księżyc”, „Napiszę proszę” czy „Mały Elf”.

Halina Frąckowiak ma także zasiadać w jury festiwalu. Choć skład kapituły nie jest jeszcze w pełni potwierdzony, prawdopodobnie dopełnią go Marek Kaliszuk, Dariusz Dąbrowski Maria Szabłowska.

Regulamin festiwalu oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć tutaj.

Patronem medialnym wydarzenia jest portal GrodziskNews.pl

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi