28 09 2017

Oficjalna decyzja ws. portu lotniczego odłożona

28.09.2017, godz.: 12:48
Oficjalna decyzja ws. portu lotniczego odłożona
fot. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Na wtorkowym posiedzeniu rządu miała być dyskutowana kwestia Centralnego Portu Komunikacyjnego i oficjalne potwierdzenie jego lokalizacji w Baranowie. Temat jednak odłożono. Pełnomocnik ds. CPK – Mikołaj Wild poinformował, że potrzebne są dodatkowe ustalenia w tej kwestii.

Choć temat budowy lotniska w Baranowie intensywnie żyje w mediach od kilkunastu dni. A lokalizację obiektu w rozmowie z wójtem Andrzejem Kolkiem miał potwierdzić w ubiegłym tygodniu (19 września) minister bez teki Henryk Kowalczyk. W ostatni wtorek zaś miały zapaść oficjalne decyzje podczas posiedzenia rządu, ale nie zapadły.

Mimo zapowiedzi, temat nie znalazł się w porządku obrad, gdyż – jak wyjaśnił rządowy pełnomocnik ds. CPK Mikołaj Wild – został poproszony o „dokonanie jeszcze kilu ustaleń, by do cna wyjaśnić wszelkie wątpliwości”. Dodał przy tym, że koncepcja budowy portu jest dobra. Zastrzeżenia nie są także związane z kosztami.

Przypomnijmy, że prace dokumentacyjne przygotowujące do inwestycji mają potrwać do 2019 roku. W założeniu rządu pierwszy samolot z Portu Solidarność miałby odlecieć w połowie 2027 roku. Koszt – 30 mld zł.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi