11 06 2018

Odpowiedzą za kradzieże i narkotyki

11.06.2018, godz.: 11:11
Odpowiedzą za kradzieże i narkotyki
fot. KPP Grodzisk

Policjanci z grodziskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież paliwa w Milanówku. Na dodatek okazało się, że poruszali się samochodami, na których widniały skradzione tablice rejestracyjne.

Zatrzymani to 31-letni Arkadiusz P. i 35-letni Krzysztof E. A zaczęło się od zgłoszenia, które odebrał dyżurny milanowskiego komisariatu. Wynikało z niego, że doszło do kradzieży paliwa na jednej ze stacji.

– Natychmiast w ten rejon zostały skierowane załogi patrolowe. Na ul. Królewskiej policjanci grodziskiego zespołu wywiadowczego zauważyli dwa auta, którymi mieli poruszać się złodzieje paliwa. Kierowcy hondy i mazdy zostali szybko zatrzymani, a ich samochody dokładnie sprawdzone i przeszukane. Okazało się, że na obu pojazdach są tablice rejestracyjne poszukiwane przez inne jednostki Policji, a w środku kanistry ze skradzionym paliwem i puste pojemniki. Dodatkowo w hondzie 31-latka policjanci znaleźli opakowanie z amfetaminą. Obaj mężczyźni trafili do celi grodziskiej komendy –poinformowała policja.

Dalsze czynności pozwoliły ustalić, że mężczyźni są podejrzani o podobne kradzieże w ciągu dwóch minionych tygodni na czterech innych stacjach paliw. – Łączna wartość paliwa skradzionego w Milanówku, Grodzisku Maz. i Skierniewicach wyniosła prawie 2,5 tysiąca złotych. Arkadiusz P. i Krzysztof E. usłyszeli zarzuty karne, do których się przyznali. Za kradzieże grozi im nawet po 5 lat więzienia. Pierwszy z mężczyzn odpowie także za posiadanie narkotyków, a za kradzieże poniesie odpowiedzialność w warunkach recydywy – podała grodziska komenda.

fot. KPP Grodzisk

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi