06 02 2019

Odpowie za jazdę po alkoholu i propozycję łapówki

06.02.2019, godz.: 13:05
Odpowie za jazdę po alkoholu i propozycję łapówki
fot, Policja

Policjanci zatrzymali w Błoniu nietrzeźwego kierowcę, mieszkańca powiatu grodziskiego. Okazało się, że 24-latek miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie i chciał wręczyć funkcjonariuszom łapówkę w zamian za odstąpienie od ukarania go. Teraz grożą mu zacznie surowsze konsekwencje.

– Około 4.30 w nocy dyżurny komisariatu w Błoniu otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy, który wyjechał ze stacji paliw. Zgłaszający przekazał również informację o jego kierunku jazdy, w jakim się oddalił. Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego udali się za nim. Pojazd zauważyli, gdy ten wjechał już na teren powiatu grodziskiego. Tam zatrzymali kierowcę, gdy próbował wysiąść z auta – poinformowała błońska policja.

24-letni mieszkaniec Grodziska przeszedł badanie alkomatem, które wykazało u mężczyzny prawie dwa promile. – Podczas czynności 24-latek chcąc się „dogadać”, zaproponował policjantom wręczenie korzyści majątkowej, aby ci odstąpili od zatrzymania go. Na tak przedstawioną propozycję funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie. Mieszkaniec powiatu grodziskiego trafił do policyjnej celi – podali policjanci.

Mężczyźnie postawiono zarzuty obietnicy udzielenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowej oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Prokurator zdecydował o środku zapobiegawczym w postaci dozoru policyjnego.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi