14 05 2018

Odnowiony plac zabaw na Bairda już dostępny

14.05.2018, godz.: 17:02
Odnowiony plac zabaw na Bairda już dostępny
fot. Facebook Urząd Gminy Grodzisk Maz.

Mimo kłopotów ze znalezieniem wykonawcy, nowy plac przy ul. Bairda jest już gotowy i czeka na dzieci. W weekend poinformował o tym na Facebooku grodziski magistrat.

Przypomnijmy, iż sprawa budowy obiektu dla dzieci ciągnęła się od ubiegłorocznego lata. Ogłoszony pod koniec wakacji przetarg obejmował nie tylko modernizacje wspomnianych placów przy ulicach Bairda i Kopernika, lecz także budowę siłowni plenerowej z pięcioma urządzeniami do ćwiczeń przy ul. Szczerkowskiego oraz montaż urządzenia do street workoutu na placu przed remizą OSP w Książenicach.

Tamten przetarg dopuszczał składanie ofert cząstkowych, dlatego udało się znaleźć wykonawców dwóch ostatnich zadań. Natomiast w przypadku przebudowy dwóch grodziskich placów zabaw, oferty cenowe znacznie przekraczały budżet, jaki zakładali urzędnicy dla tych inwestycji. Przetarg trzeba było więc ogłosić ponownie, tym razem z powodzeniem.

Dzięki temu plac zabaw na Bairda zyskał nowe oblicze. Wykonawca zdemontował stare zabawki i elementy małej architektury, jak ławki i kosze na śmieci, ułożył tzw. nawierzchnię bezpieczną, a następnie zamontował całkiem nowe urządzenia zabawowe. Ponadto w pobliżu zostały ułożone nowe chodniki i zainstalowano oświetlenie.

2

Dodaj Komentarz

  • jurek

    No piękny.Szkoda tylko że u nas w Opypach plac zabaw musieliśmy urządzać sami.
    Tak się dba o te zapomniane Opypy.
    O drogach nie wspomnę, bo to już szkoda jakichkolwiek słów wypowiadać.

  • kaes36

    Dlaczego na placu nie ma ani jednej bujawki dla maluchów ? Takiej z „koszykiem”. Poprzednio były 2 teraz wcale. Czyżby projektant nie miał wyobraźni a co więcej dzieci?? A może plac jest przeznaczony dla dzieci w określonej kategorii wiekowej ?? APELUJĘ o poprawkę i dostawienie bujaweczek dla najmłodszych mieszkańców osiedla. 😊

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi