24 02 2018

Odnawialne źródła energii jeszcze w tym roku? Jest drugi przetarg

24.02.2018, godz.: 15:28
Odnawialne źródła energii jeszcze w tym roku? Jest drugi przetarg
Fot. Pixabay

Urząd Gminy Jaktorów ogłosił drugi już przetarg na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych, paneli solarnych oraz powietrznych i gruntowych pomp ciepła. Mają się one pojawić w jaktorowskich domach oraz budynkach użyteczności publicznej do końca tego roku.

W połowie ubiegłego roku informowaliśmy, że jaktorowska gmina pozyskała ponad 7,7 mln zł dotacji na odnawialne źródła energii – projekt, który ma kosztować około 10 mln zł. Na czym on polega? W domach mieszkańców gminy oraz w budynkach użyteczności publicznej zostaną zamontowane instalacje fotowoltaiczne, panele solarne oraz powietrzne i gruntowe pompy ciepła. Przez pięć lat od zakończenia projektu pozostaną własnością gminy. W tym czasie będą bezpłatnie użyczone właścicielom lub użytkownikom posesji. Po tym okresie zostaną przekazane mieszkańcom na własność.

Na początku 2018 roku gmina ogłosiła przetarg na realizację tego zadania. Wykonawca będzie miał za zadanie zaprojektowanie, dostarczenie i montaż instalacji odnawialnych źródeł energii: 159 mikroinstalacji fotowoltanicznych, 109 kolektorów słonecznych oraz 100 pomp ciepła. Złożone zostały dwie oferty, ale obie znacznie przekraczały kwotę, którą gmina zamierzała przeznaczyć na ten cel (9,7 mln zł) – jedna opiewała na 11 mln zł, a druga na blisko 12,2 mln zł. Dlatego 30 stycznia postępowanie unieważniono i ogłoszono kolejny przetarg. Czy tym razem uda się znaleźć wykonawcę za odpowiednią cenę?

Całe zadanie ma zostać zrealizowane do 28 grudnia 2018 r.

Dodaj Komentarz

  • Mieszkaniec GM

    Inicjatywa super – Brawo dla Urzędu Gminy Jaktorów !!!. Czy / albo raczej kiedy (jeśli w ogóle) Grodzisk Maz. wykaże podobną inicjatywą? Póki co tylko inwestycje w Parki / Skwery (i podobne inicjatywy)… Pewnie, roślinność lepiej walczy ze smogiem w zimie niż jakaś instalacja fotowoltaiczna czy pompa ciepła. Na pewno lepiej reklamuje miasto przed wyborami, ale czy polepsza komfort życia jego mieszkańców?

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi