14 11 2018

Oddaj dziecko na „nocowanki” w bibliotece. Czas na trzecią odsłonę

14.11.2018, godz.: 13:03
Oddaj dziecko na „nocowanki” w bibliotece. Czas na trzecią odsłonę
fot. Pixabay

Miejska Biblioteka Publiczna w Milanówku zaprasza na Nocowanki, czyli trzecie z cyklu czterech spotkań dla dzieci, które będą się odbywać w niekonwencjonalnych godzinach od 20.00 do 8.00 rano. W programie wspólne czytanie, zabawy, animacje, projekcja filmu – cały wieczór wypełniony po brzegi atrakcjami.

Nocowanki to część projektu pod hasłem „Czytamy dzień i w nocy przy bibliotekarzy pomocy”, na którego realizację Biblioteka otrzymała dofinansowanie w ramach ministerialnego programu „Partnerstwo dla książki”.

W Bibliotece w Milanówku odbywają się 4 nocne spotkania przeznaczone dla dzieci w wieku 8-12 lat. Zajmie się nimi zespół Miejskiej Biblioteki Publicznej wraz z profesjonalnymi animatorami, którzy zostaną zatrudnieni specjalnie na tę okoliczność.

Każda z Nocowanek będzie mieć swój temat przewodni. Pierwsze spotkanie: 22 września nosiło tytuł „ Piraci”, drugie 20 października – „Szalony chemik”. Trzecie 17 listopada – poświęcone będzie „Superbohaterom”; z kolei czwarte 15 grudnia opanuje „Magia Świąt”.

Dzieci będą m.in. poznawać dziecięcą i młodzieżową literaturę, rozwijać umiejętności plastyczne, brać udział w intrygujących animacjach. Na każdym spotkaniu dzieci zjedzą wspólnie kolację, przenocują na udostępnionych przez Bibliotekę karimatach i zakończą Nocowanki wspólnym śniadaniem.

A co czeka na dzieciaki w sobotni wieczór i noc? –  Podczas warsztatów dzieci będą wykonywać między innymi maski Zorro, tworzyć sieć batmana za pomocą chusty Klauza, przebieranki w postać wybranego Superbohatera, quiz oraz kalambury, obowiązkowo będzie nocne czytanie lektury związanej z tematyką nocowanek, a przed snem projekcja filmy „Iniemamocni” – opowiadają organizatorzy.

Ilość miejsc jest ograniczona, obowiązują wyłącznie osobiste zapisy w siedzibie Biblioteki na ul. Spacerowej 4 w Milanówku.

Inicjatywę dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi