03 12 2018

Od stycznia w Podkowie będzie karta mieszkańca

03.12.2018, godz.: 07:38
Od stycznia w Podkowie będzie karta mieszkańca
fot. GrodziskNews

Od stycznia Podkowa Leśna chce wprowadzić nowe udogodnienie, a mianowicie Podkowiańską Kartę Mieszkańca. Włodarze zapewniają, że przyniesie ona szereg korzyści podkowianom, a także uporządkuje system ewidencji mieszkańców.

O karcie mieszkańca wspominał burmistrz Tusiński przy okazji wieści o wprowadzeniu bezpłatnych przejazdów dla seniorów i młodzieży uczącej się. Na karcie będzie można bowiem docelowo kodować różnego rodzaju bilety na komunikację kolejową. Zalet z wprowadzenia takiego rozwiązania ma być jednak znacznie więcej.

Burmistrz wskazuje takie kwestie jak: poprawa  życia mieszkańców; umacnianie poczucia tożsamości lokalnej mieszkańców; promocję gospodarki niskoemisyjnej poprzez zachęcanie do korzystania z publicznego transportu zbiorowego, z zamysłem odciążenia Miasta z nadmiernego ruchu samochodów osobowych i poprawienia stanu środowiska naturalnego;  zachęcanie osób spoza Podkowy  do osiedlania się i płacenia podatków tutaj.

Kolejną korzyścią ma być  zwiększanie mieszkańcom dostępności obiektów, form działalności i wydarzeń kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych a także publicznego tran sportu zbiorowego. – Mieszkańcy będą mieli możliwość kodowania biletów na spektakle i koncerty, karnetów na zajęcia sportowe, nie mówiąc już o biletach na komunikację miejską. To z kolei ułatwi nam egkwowanie pewnych rzeczy i zewidencjonowanie naszych mieszkańców – mówi nam burmistrz Artur Tusiński.

Podkowiańska Karta Mieszkańca jest skierowana do osób fizycznych, których miejscem zamieszkania jest Podkowa Leśna oraz rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Grodzisku Mazowieckim, bez względu na to czy osiągają dochód i deklarują, że miejscem ich zamieszkania jest Miasto Podkowa Leśna oraz do dzieci uprawnionych, wspólnie z nimi zamieszkujących, z tym, że dzieci powyżej 7 roku życia do ukończenia 26 lat muszą pozostawać uczniami szkół lub studentami; są zameldowani na pobyt stały na terenie Miasta Podkowa Leśna i jednocześnie oświadczą, że rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznychw Urzędzie Skarbowym w Grodzisku Mazowieckim.

 

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi